Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Upał stanowi zagrożenie również dla zwierząt. Miski z wodą w różnych częściach miasta

Facebook Twitter

Afrykańskie upały dotarły do Polski. W Częstochowie na termometrach powyżej 30 stopni Celsjusza. Kurtyny wodne ustawiono na Placu Biegańskiego.

Z takiego chwilowego orzeźwienia możemy korzystać też na promenadzie Niemena przy Amfiteatrze. Trzecia kurtyna znajduje się na Rakowie, przy Centrum handlowym. Magistrat nie zapomniał też o czworonogach:

Tomasz Jamroziński: Przy kilku miejskich budynkach wystawione są miski z wodą dla czworonogów. Latem też wracamy do takiej akcji, dzięki której nasi pupile mogą znieść wysokie temperatury. To też taka okazja, żeby te naczynia, które są wystawione — naczyniu dla psów – przed urzędem przypominały, że ważne jest zapewnienie naszym zwierzakom wody w upalne dni.

– mówi Tomasz Jamroziński z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy. Posłuchajcie gdzie znajdują się miski z wodą dla naszych czworonogów.

Tomasz Jamroziński: Stojaki z metalowymi miskami na wodę znajdują się przy wejściu do budynków Urzędu Miasta przy ulicy Śląskiej i ulicy Waszyngtona oraz przed dachem obok ratusza, czyli na placu Biegańskiego. Pojedynczy pojemnik znajduje się również przy wejściu do Urzędu Stanu Cywilnego, jak również Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w III alei.

Jak dbać w upalne dni o zwierzęta?

Tomasz Jamroziński: Właściciele psów powinni zadbać o to, aby buda lub kojec znajdował się w cieniu. Podczas spaceru właściciele powinni wybierać miejsca, w których pies będzie miał możliwość kąpieli, ochłodzenia organizmu. W upalne dni najlepiej wybierać się na przechadzki rano bądź wieczorem. Pod żadnym też warunkiem, co warto przypomnieć, nie należy zostawić psa samego wewnątrz pojazdu. Jeśli zauważamy zwierzę zamknięte w aucie, należy natychmiast powiadomić policję lub straż miejską. Podróżując ze zwierzakiem warto też zrobić postój sobie co dwie, trzy godziny i wyprowadzić go na krótki spacer.

– tyle Tomasz Jamroziński. Pamiętajcie też o bezdomnych psach i kotach. Wystawcie miskę z zimną wodą. To pewnością przyniesie ulgę spragnionym czworonogom.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024