Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie jeszcze bardziej zadbają o czystość pociągów

Facebook Twitter

Batalię z koronawirusem prowadzą przy pomocy innowacyjnej metody z wykorzystaniem dwutlenku tytanu do odkażania składów.

fot. www.kolejeslaskie.com

Pierwsze testy okazały się skuteczne. Przewoźnik tym sposobem będzie oczyszczał również biletomaty:

Liczba zanieczyszczeń dzięki specjalnej powłoce testowane przez nas zmniejszyła się nawet o 99 procent jeśli chodzi o takie elementy jak uchwyty rurowe. Testujemy nie tylko przestrzeń dla podróżnych ale też dla pracowników. Te pierwsze wyniki są bardzo obiecujące, więc postanowiliśmy rozszerzyć zakres naszych badań. Powłoką dwutlenku tytanu zabezpieczone zostaną również niektóre biletomaty. Taka powłoka utrzymuje się minimum rok.

– testowanie ma na celu skuteczniejszą walkę z szerzącą się epidemią, informuje rzecznik Kolei Śląskich Magdalena Iwańska. Pierwsze wyniki badań nowoczesnej technologii dezynfekowania pociągów przyniosły zadowalające rezultaty:

Nawet po tym jak już zakończy się zagrożenie epidemiologiczne, ta powłoka nadal będzie aktywna i dalej będzie zwiększać bezpieczeństwo naszych podróżnych, szczególnie tych o obniżonej odporności albo z alergiami, ponieważ powłoka chroni przed wirusami, bakteriami i pleśnią.

– dodaje Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj