Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kleje do rzęs: tajniki wyboru najlepszych produktów [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Profesjonalna stylistka powinna mieć do dyspozycji kilka rodzajów klejów do rzęs: tylko wtedy będziesz mogła mieć pewność, że poradzisz sobie z każdym zadaniem i będziesz stosować produkty idealnie nadające się zarówno do potrzeb swoich klientek, jak i warunków, które panują w Twoim salonie kosmetycznym.

klej, klej do rzęs
mat. nadesłany

Jeśli już umiesz pracować szybko i bez błędów, wybierz produkt o szybkim wiązaniu, może to na przykład być Secret Lashes klej, który można kupić w sklepie internetowym VSB.Store. Taki klej ma innowacyjną formułę i zapewnia dobry efekt, nawet jeśli jest wykorzystywany przez począkującą stylistkę. Ponadto kleje z serii Secret Lashes są zupełnie bezpieczne dla rzęs naturalnych, a dodatkowo nadają się do użycia niezależnie od techniki przedłużania, wybranej przez stylistkę. Atutem jest również prostota ściągania sztucznych rzęs, doczepionych z użyciem klejów Secret Lashes.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kleju do rzęs?

Wybierając dobrej jakości klej do rzęs należy zwrócić uwagę nie tylko na jego przeznaczenie, ale także na składniki, które wpływają na bezpieczeństwo i efektywność pracy stylistki. Skład kleju do rzęs zazwyczaj zawiera:

  • Hydrochinon – substancja utrzymująca płynność kleju, zapobiegająca tworzeniu wiązań cyjanoakrylowych;
  • Cyjanoakryl – kluczowy element klejący, który zapewnia mocne wiązanie między naturalnymi i sztucznymi rzęsami;
  • Substancje zmiękczające, które pomagają w utrzymaniu elastyczności wiązania między naturalną i sztuczną rzęsą;
  • Barwnik węglowy – czarny kolor, który pozwala zapewnić stylizacji maksymalnie naturalny wygląd.

Kleje do rzęs zawierają także konserwanty pozwalające na dłuższe przechowywanie produktów bez ryzyka ich zepsucia lub utraty właściwości. Ponadto ze względu na to, że klej do rzęs ma bezpośredni kontakt nie tylko ze skórą, ale i może dostać się do oczu, warto upewnić się, że wybierany produkt został przetestowany dermatologicznie i oftalmologicznie.

Mechanizm działania kleju

Wybór kleju zależy od zrozumienia procesu tworzenia wiązania między rzęsą naturalną i syntetyczną. Na skutek kontaktu kleju z wilgocią powietrza i naturalnych rzęs, hydrochinon reaguje, tworząc większe polimery cyjanoakrylowe. Oto trzy podstawowe czynniki, które decydują o trwałości kleju oraz wygodzie jego użycia przez stylistkę:

  • Wilgotność powietrza. Im wyższa jest wilgotność powietrza w gabinecie kosmetycznym, tym szybciej klej będzie wysychał, co wiąże się z reakcją hydrochinonu z wodą.
  • Temperatura. W im wyższej temperaturze jest wykonywany zabieg przedłużania rzęs, tym szybciej będą parować znajdujące się w składzie kleju rozpuszczalników, co z kolei przyspiesza jego schnięcie.
  • Częstotliwość zmiany kropli kleju. Większość producentów zaleca robić to co każde 20 minut, żeby właściwości kleju pozostały niezmienne.

Tajniki poprawy efektywności kleju do rzęs

Ogromne znaczenie pod tym względem, czy klej do rzęs zadziała, odgrywa przestrzeganie przez stylistkę wymogów, zalecanych przez producenta. Równie ważne są warunki, w których odbywa się praca, a także tempo, w którym jest wykonywana aplikacja: im jest ono szybsze, tym lepiej (oczywiście, wysokie tempo pracy wymaga odpowiedniej sprawności, a więc i doświadczenia).

W celu maksymalnej precyzyjności własnej pracy, stylistki powinny posiadać w swoim gabinecie kosmetycznym stację meteorologiczną. Po odczytaniu jej wskaźników będą mogły dokładnie dostosować klej do warunków panujących w pomieszczeniu. Idealny poziom wilgotności do pracy z klejem do rzęs wynosi 45-65%. Zimą, kiedy włączone jest ogrzewanie, warto zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu, używając nawilżacza powietrza lub domowych metod, np. mokrych ręczników na grzejniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj