Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedy węgiel trafi do lokalnych samorządów?

Facebook Twitter

Zima w pełni, a węgla nadal brak. Mieszkańcy lokalnych samorządów dopytują kiedy pojawi się w składach, które sprzedają go w rządowym programie po preferencyjnych cenach.

Wszędzie sytuacja wygląda w naszym regionie podobnie. Posłużmy się przykładem z Żarek. Wszelkie formalności w sprawie zakupu węgla po preferencyjnej cenie ze strony gminy zostały wykonane. Burmistrz czeka na kontakt ze strony Polskiej Grupy Górniczej S.A. na umówienie daty transportu. Jest szansa, że stanie się to w najbliższym tygodniu. Urzędnicy działają tak szybko, jak to jest możliwe, aby mieszkańcy mieli opał. Cały program wydaje się spóźniony, skoro zastała nas już śnieżna zima i przymrozki.

Wiadomo, że 14 listopada gmina Żarki otrzymała ofertę z Polskiej Grupy Górniczej i tego samego dnia ją zaakceptowała. 22 listopada została przysłana umowa od razu została podpisana i odesłana. Bez zbędnej zwłoki. Wyłoniono firmy do obsługi dystrybucji węgla, zatem formalnie wszystko jest załatwione. Węgiel będzie przywożony ze śląskich kopalń. Potem trafi do wnioskodawców mieszkańców. Mają go nabyć jeszcze w tym roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023