Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Katowice Airport zyska nowy parking dla pasażerów

Facebook Twitter

Lotnisko w Pyrzowicach oblegane w letnim sezonie, spodziewa się w lipcu i sierpniu jeszcze większej rzeszy turystów. Dlatego problemem jest zapewnienie dojeżdżającym odpowiedniej liczby miejsc parkingowych.

Port rozpoczął właśnie nową inwestycję, która podniesie standard dla pasażerów. Ma powstać tutaj zupełnie nowy parking.

Piotr Adamczyk: Rozpoczęła się budowa nowego asfalto – betonowego parkingu. Kosztem 15 mln zł powstanie 757 nowych miejsc postojowych. Nowy parking będzie w całości oświetlony, monitorowany i wyposażony w nowoczesny system parkingowy zintegrowany z panelem sprzedażowym dostępnym na stronie internetowej portu. Nowa infrastruktura zlokalizowana będzie przy nowym rondzie, które powstało w związku z budową bezkolizyjnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej 913 z linią kolejową nr 182. Zapewnimy bezpłatny transfer pomiędzy nowym parkingiem a terminalami pasażerskim. W tym celu wykorzystywane będą busy z napędem elektrycznym.

Przewidywany termin oddania go do użytku to czerwiec 2024 roku, mówi Piotr Adamczyk, rzecznik lotniska w Pyrzowicach. To jednak nie koniec planowanej modernizacji miejsc postojowych dla przybywających do portu:

Piotr Adamczyk: Aktualnie w Katowicach dostępnych jest około 5 tys. miejsc parkingowych, w tym ponad 2 tysiące na parkingu P1, który znajduje się przed terminalami pasażerskim. Pozostałe miejsca zlokalizowane są na terenie parkingu P2, z którego najczęściej korzystają pasażerowie podróżujący czarterami. W najbliższych latach Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze przeprowadzi szereg inwestycji, których celem będzie podniesienie standardu infrastruktury, z której korzystają podróżni, m.in. stopniowo likwidowany będzie parking P2, który zostanie zastąpiony nową infrastrukturą parkingową, w tym parkingiem wielopoziomowym.

– dodaje rzecznik lotniska Piotr Adamczyk. Piętrowy parking dla samochodów w porcie w Pyrzowicach to jednak kwestia kilku najbliższych lat.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024