Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Jesteśmy w szczycie hospitalizacji”- ocenia sytuację covidową Wojewoda Śląski

Facebook Twitter

2901 nowych przypadków Covid-19 na Śląsku; nie żyje 67 osób. To dane z wczorajszego (16.12) raportu Ministerstwa Zdrowia. W Częstochowie odnotowano 95 pozytywnych wyników testu. Ponad 2300 osób nadal objętych jest kwarantanną.

fot. pixabay.com

Patrząc na statystyki, sytuacja powoli zaczyna się stabilizować, mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Wieczorek wojewoda śląski:

Można powiedzieć, że przez te ostatnie 5-7 dni obserwujemy spadki w zakresie i przypadków dodatnich koronawirusa, jak również w przypadku parametrów bardzo istotnych w prognozowaniu przyszłości czy też modelowaniu epidemii na najbliższe tygodnie, to jest spadek liczby zleceń w POZ, to jest również niewielki, ale już dostrzegalny spadek liczby dodatnich wyników w puli wykonania wszystkich testów, co nam dodatkowo pomaga w prognozowaniu przyszłości

W ciągu kilku ostatnich dni zaobserwowano spadki i w liczbie wystawianych przez lekarzy skierowań na pobranie wymazu i w liczbie otrzymania pozytywnych wyników testu na sars cov 2

– podkreślał wojewoda śląski. Do końca tygodnia możliwy będzie jeszcze wzrost liczby zajętych łóżek covidowych w szpitalach. W kolejnych dniach sytuacja powinna poprawiać się:

Można założyć, że jesteśmy obecnie w szczycie hospitalizacji, czyli jeżeli w ubiegłym tygodniu szczyt wyników dodatnich był zaobserwowany, teraz mamy tydzień, gdzie ten szczyt hospitalizacyjny jest, pewnie jeszcze do końca tygodnia będziemy mogli obserwować niewielkie wzrosty na poziomie hospitalizacyjnym. Żywimy nadzieję, że te najbliższe tygodnie dadzą pewną stabilizację i uspokojenie. Oby dynamika spadku na poziomie nowych zakażeń była bardzo wysoka, to nam pozwoli również w ten okres świąteczny bezpiecznie móc zarządzać ochroną zdrowia, żeby zarówno pacjenci covidowi i niecovidowi mieli szybki dostęp do ochrony zdrowia.

W województwie śląskim od początku pandemii zakażonych zostało już ponad 10% ludności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022