Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeśli chcesz wymienić opony z zimowych na letnie, możesz to zrobić. Ministerstwo Zdrowia uznało to za ważny element wpływający na bezpieczeństwo

Facebook Twitter

Rząd dzisiaj (09.04.) przedłużył nałożone obostrzenia wprowadzone w związku z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa. Każde z kolejnych nakładanych ograniczeń przynosiło ze sobą wiele wątpliwości dotyczących rzeczy na które możemy sobie pozwolić a na które nie. Rozwiewamy kolejną wątpliwość.

Osoby, które chcą wymienić opony z zimowych na letnie, mogą swobodnie wybrać się do zakładu wulkanizacyjnego. Jak czytamy w odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia na pismo wysłane przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego:

(…) opony oraz ich stan stanowią istotny czynnik wpływający na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W takim razie należy stwierdzić, że w przypadku osoby, która wykorzystuje samochód do poruszania się, w celach, o których mowa w § 5 ww. rozporządzenia, wymiana opon będzie stanowić zaspokojenie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego (§ 5 pkt 2), gdyż od tej wymiany może zależeć bezpieczeństwo przemieszczającego się samochodem i innych uczestników ruchu drogowego (…).

Pismo dostaliśmy od Wojciecha Konieckiego, właściciela firmy Service Gum. Pełną treść przeczytacie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj