Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jedź po prawej stronie!!!

Facebook Twitter

Ponad 20 kierowców z mandatami, bo w czasie zbyt przywiązywali się do lewej stron. Będzie ich to kosztować nawet do 500 złotych i punkty karne. A to bilans patrolowania częstochowskich ulic tylko w tym miesiącu.

Za policją w Częstochowie przypominamy kierującym, którzy poruszają się po jezdniach o przynajmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, że obowiązuje ich ruch prawostronny. Zasada nakazująca pojazdom poruszanie się w pobliżu prawej krawędzi jezdni wynika z przepisów prawa o ruchu drogowym. Niestety podróżując drogami krajowymi, czy autostradami nierzadko można dostrzec pojazdy poruszające się lewym pasem, które utrudniają ruch. W ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa” częstochowska drogówka ujawniła w lipcu 22 kierowców, którzy poruszali się niewłaściwym pasem ruchu.

Lewy pas ruchu służy do wyprzedzania i omijania. Po tych manewrach należy kontynuować jazdę prawym pasem. Tamowanie i utrudnianie ruchu przez kierowców poruszających się lewym pasem pomimo tego, że prawy pas jest wolny może kosztować od 20 do 500 złotych i 2 punkty karne.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022