Jazzowy spektakl wraca, tym razem na scenę kameralną. Teatr pokazuje „Pannonicę” na festiwalach jazzu
Po dłuższej przerwie na deski częstochowskiego teatru wraca spektakl pt. "Pannonica". W tym miesiącu zaplanowane są dwa przedstawienia – 17 marca w piątek o godz. 19:00 i 19 marca o godz. 16:00.

Co ważne wreszcie tytuł zostanie przeniesiony na scenę kameralną Teatru Mickiewicza, gdzie miał trafić od początku:
Ewa Skowronek: Spektakl, który opowiada historię arystokratki Pannonici Rothschild, zwanej baronową jazzu i jej związku z muzykiem jazzowym Theloniousem Monkem. W tytułowej roli zobaczyć można Agnieszkę Łpacką, a na scenie pojawi się również Waldemar Cudzik w roli mężczyzny i Maciej Półtorak jako Thelonious Monk, a także pianista jazzowy częstochowianin Michał Rorat. Spektakle od marca będziemy grali na Scenie Kameralnej. Kto widział na scenie dłużej, warto skusić się i przyjść ponownie i zobaczyć, jakie będą wrażenia oglądając go na Scenie Kameralnej.
– mówi Ewa Skowronek z Działu Promocji Teatru Mickiewicza.
„Panonnica” lepiej sprawdzi się na małej scenie i zapewni dodatkowe wrażenia publiczności
– uważa odtwórczyni tytułowej roli.
Agnieszka Łopacka: Da mi szanse na bliższy jeszcze kontakt z widzami i jeszcze bliższe dotknięcie ich i wprowadzenie w świat jazzu, ery bibopu. Mam nadzieję, że poczujemy muzykę i klimat tamtych lat. I jeszcze bliżej, i jeszcze dokładniej, jeszcze bardziej przeniesiemy się w tamte realia. Już wkrótce – mamy nadzieję – odwiedzić różnego rodzaju festiwale jazzowe w Polsce. Pierwszym festiwalem, który zwrócił się do nas z propozycją zagrania Pannonici jako imprezy towarzyszącej festiwalowi jest Festiwal Jazz nad Odrą we Wrocławiu.
Jak dodaje Agnieszka Łopacka, aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, spektakl który opowiada o jazzie, doskonale sprawdzi się towarzysząc muzycznym imprezom jazzowym. To też okazja by dotrzeć do nowej publiczności. Pannonica Rothschild to ważna postać świata muzycznego:
Agnieszka Łopacka: Do końca życia pozostała w Nowym Jorku jako mecenas i przyjaciółka ówczesnych jazzmanów, głównie czarnoskórych. Do dziś wspominana jest przez nich bardzo ciepło. Zostało jej poświęconych bardzo wiele utworów muzycznych w czasie ubiegłorocznego festiwalu Jazz nad Odrą spotkałam dwie osoby, które miały zaszczyt osobiście poznać Pannonicę Rothschild de Koenigswarter. Wszyscy jazzmani wiedzą kim ona była i wspominają ją bardzo ciepło.
Kameralny, jazzowy spektakl w Częstochowie 17 i 19 marca.
Zobacz także: