Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jazzowy spektakl wraca, tym razem na scenę kameralną. Teatr pokazuje „Pannonicę” na festiwalach jazzu

Facebook Twitter

Po dłuższej przerwie na deski częstochowskiego teatru wraca spektakl pt. "Pannonica". W tym miesiącu zaplanowane są dwa przedstawienia – 17 marca w piątek o godz. 19:00 i 19 marca o godz. 16:00.

Co ważne wreszcie tytuł zostanie przeniesiony na scenę kameralną Teatru Mickiewicza, gdzie miał trafić od początku:

Ewa Skowronek: Spektakl, który opowiada historię arystokratki Pannonici Rothschild, zwanej baronową jazzu i jej związku z muzykiem jazzowym Theloniousem Monkem. W tytułowej roli zobaczyć można Agnieszkę Łpacką, a na scenie pojawi się również Waldemar Cudzik w roli mężczyzny i Maciej Półtorak jako Thelonious Monk, a także pianista jazzowy częstochowianin Michał Rorat. Spektakle od marca będziemy grali na Scenie Kameralnej. Kto widział na scenie dłużej, warto skusić się i przyjść ponownie i zobaczyć, jakie będą wrażenia oglądając go na Scenie Kameralnej.

– mówi Ewa Skowronek z Działu Promocji Teatru Mickiewicza.

„Panonnica” lepiej sprawdzi się na małej scenie i zapewni dodatkowe wrażenia publiczności

– uważa odtwórczyni tytułowej roli.

Agnieszka Łopacka: Da mi szanse na bliższy jeszcze kontakt z widzami i jeszcze bliższe dotknięcie ich i wprowadzenie w świat jazzu, ery bibopu. Mam nadzieję, że poczujemy muzykę i klimat tamtych lat. I jeszcze bliżej, i jeszcze dokładniej, jeszcze bardziej przeniesiemy się w tamte realia. Już wkrótce –  mamy nadzieję – odwiedzić różnego rodzaju festiwale jazzowe w Polsce. Pierwszym festiwalem, który zwrócił się do nas z propozycją zagrania Pannonici jako imprezy towarzyszącej festiwalowi jest Festiwal Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

Jak dodaje Agnieszka Łopacka, aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, spektakl który opowiada o jazzie, doskonale sprawdzi się towarzysząc muzycznym imprezom jazzowym. To też okazja by dotrzeć do nowej publiczności. Pannonica Rothschild to ważna postać świata muzycznego:

Agnieszka Łopacka: Do końca życia pozostała w Nowym Jorku jako mecenas i przyjaciółka ówczesnych jazzmanów, głównie czarnoskórych. Do dziś wspominana jest przez nich bardzo ciepło. Zostało jej poświęconych bardzo wiele utworów muzycznych w czasie ubiegłorocznego festiwalu Jazz nad Odrą spotkałam dwie osoby, które miały zaszczyt osobiście poznać Pannonicę Rothschild de Koenigswarter. Wszyscy jazzmani wiedzą kim ona była i wspominają ją bardzo ciepło.

Kameralny, jazzowy spektakl w Częstochowie 17 i 19 marca.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023