Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jakub Chełstowski nie wystartuje w wyborach, a w Częstochowie mamy już kilku kandydatów na prezydenta

Facebook Twitter

Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski nie wystartuje w najbliższych wyborach do sejmiku, poinformował w tym tygodniu. Wiemy za to, że o fotel prezydenta Częstochowy będzie ubiegać się co najmniej 5 kandydatów. Wciąż jeszcze do połowy marca mogą pojawiać się nowe nazwiska.

Jakub Chełstowski
Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, fot. sejmik.slaskie.pl

Jakub Chełstowski nie wystartuje w wyborach

W najnowszym rozwoju wydarzeń politycznych na Śląsku i w Częstochowie, marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, zaskoczył wielu swoją decyzją o nieubieganiu się o reelekcję w nadchodzących wyborach do sejmiku.

Mamy kilku kandydatów na prezydenta

To dobrze znane w Częstochowie nazwiska: Łukasz Banaś, Krzysztof Świerczyński, Małgorzata Terrero-Rozmus, Krzysztof Matyjaszczyk i Grzegorz Stala. PiS ma dopiero wystawić swojego kandydata.

To już czwarty tydzień kampanii przed wyborami samorządowymi w kwietniu. Jeszcze do 4 marca 2024 r. do godz. 16.00 jest możliwe zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic. Z kolei kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mogą być zgłaszani do 14 marca.

Jakie terminy są jeszcze ważne? 5 kwietnia o północy zakończy się kampania przed wyborami i nastanie cisza wyborcza. Głosować będziemy 7 kwietnia w niedzielę od 7.00 do 21.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj