Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jacek Jaworek nadal nieuchwytny. Policja zmienia taktykę – mówił w naszym studiu Komendant Miejski Policji

Facebook Twitter

Ta sprawa wstrząsnęła całym kraju. Minęły już ponad dwa tygodnie od makabrycznej zbrodni w Borowcach, ale podejrzany o potrójne zabójstwo Jacek Jaworek nadal pozostaje nieuchwytny.

Policja postanowiła zmienić taktykę i zakończyła niektóre działania w terenie – o tym mówił w naszym studiu inspektor Dariusz Atłasik, Komendant Miejski Policji w Częstochowie:

Można powiedzieć, że pierwszy etap czynności poszukiwawczych bezpośrednio na miejscu w okolicach miejsca zbrodni na temat został doprowadzony do stanu, w którym mamy już pewne ustalenia i wnioski. Czynności nie zaprzestajemy. One będą trwały aż do momentu, kiedy ta osoba zostanie odnaleziona.

Działania w terenie zostały zakończone

– mówi inspektor Dariusz Atłasik. Poszukiwania cały czas jednak trwają:

Te czynności są wielozadaniowe, bo od czynności poszukiwawczych związanych z kwestiami dotyczącymi bezpośredniego sprawdzania miejsc, informacji, wszelkich sygnałów, które nam się pojawiają, od kwestii związanych z weryfikacją wszelkiego rodzaju terenów zielonych, miejsc, pustostanów, zbierania informacji.

Podejrzany jest również poszukiwany listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Wystawiono za nim także czerwoną notę Interpolu:

Bardzo szeroko-płaszczyznowe działania prowadzone przede wszystkim przez funkcjonariuszy w ramach procesu, ale również w ramach czynności poza procesowych prowadzonych przez Komendę Miejską, Komendę Wojewódzką, Komendę Główną – cały kraj jest zaangażowany w tę sprawę. To jest sprawa, która nabrała już rozmiaru międzynarodowego. Gro czynności zostało wprowadzonych do życia i poszukujemy tej osoby na terenie całej Europy

– dodaje Komendant Miejski Policji, Dariusz Atlasik. Przypomnijmy, za pomoc w odnalezieniu mężczyzny, lub jego zwłok komendant Śląskiej Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Policja gwarantuje anonimowość. Jednocześnie przypomina, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj