Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Inaczej z kupnem auta od stycznia, przepisy się zmieniają. O czym warto pamiętać?

Facebook Twitter

Przed końcem roku już myślimy co zmieni się od stycznia. To nie tylko zwyczajowo wyższe opłaty i stawki podatków, zmieniają się też przepisy.

Droga powiatowa Żarki
Fot. Pixabay

Inaczej z kupnem auta od stycznia

Od 1 stycznia – zamiast zgłoszenia nabycia pojazdu – będziemy zobowiązani do jego rejestracji w ciągu 30 dni. Już teraz informuje częstochowian w tej sprawie magistrat.

O czym warto pamiętać? O tym, że od stycznia 2024 właściciel samochodu będzie obowiązany złożyć wniosek o jego rejestrację w ciągu 30 dni od nabycia pojazdu, czy sprowadzenia go do Polski z Unii Europejskiej. W razie naruszenia terminów będzie nam grozić 500 zł kary. Jeśli nie zdążymy tego zrobić przez 180 dni, zapłacimy już 1 tys. zł. Przedsiębiorcy zajmujący się obrotem pojazdami będą mieć na to 3 miesiące.

Zgodnie z nowymi przepisami, zawiadomienia o zbyciu pojazdu dokonamy w siedzibie starosty. Obowiązek zgłoszenia sprzedaży pozostanie bez zmian – termin to 30 dni, a opóźnienie będzie nas kosztować 250 zł. Jeżeli planujemy sprzedać czy zmienić pojazd, warto szczegółowo prześledzić wprowadzane nowelizacje przepisów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj