Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

II tura wyborów: W Kiedrzynie frekwencja bardzo niska na godzinę 17.00. Zupełnie inaczej jest na Parkitce

Facebook Twitter

Do godziny 21:00 otwarte są w niedziele lokale wyborcze. Frekwencja w Częstochowie na godz. 17.00 jest wyższa od średniej krajowej (33,17 proc). Tym razem tłumów do lokali wyborczych nie widać.

Wyniki wyborów w powiatach

II tura wyborów. Jak wygląda frekwencja w regionie?

Jest jednak niższa, niż dwa tygodnie temu. 7 kwietnia zagłosowało w mieście 37,53 proc. osób. Daleko jest do wyniku z 15 października, wtedy do godziny 17.00 swój głos oddało 60, 33 proc. częstochowian. Tym razem tłumów do lokali wyborczych nie widać:

Krzysztof Kijak: W Kiedrzynie frekwencja jest bardzo niska, na godzinę 17.00 było to 612 osób, no raczej jedna z niższych w Polsce bym powiedział. Wyczekujemy, może po jakieś mszy posiłki będą. Jedna połowa to osoby młode, które przychodzą non-stop, a drugie są grupki właśnie osób starszych, które przybywają po mszach. Powiedziałbym, że między 40-60. rokiem życia, to było tak prawie 70% osób. Bardzo mało młodych osób tutaj przychodzi.

– mówił Krzysztof Kijak przewodniczący Komisji Wyborczej nr 42 w Częstochowie przy ul. Ludowej.

W Kiedrzynie niska frekwencja. Dużo większe zainteresowanie II turą wyborów samorządowych odnotowano w dzielnicy Parkitka:

Piotr Skuza: Nieźle jest. Podobnie było dwa tygodnie temu. Mieliśmy wynik 10% wyższy od tego, który był w Polsce. Cały czas ludzie przychodzą, na godzinę 17.00, to 757 osób, około 45 procent. Głoduje znowu więcej starszych, czyli powrót do tego sprzed lat. Był taki przebłysk w październiku na wyborach parlamentarnych, dwa tygodnie temu i teraz stwierdzamy, że znowu jest powrót do średniej wieku grubo powyżej 55-60.

-mówi Piotr Skuza przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 46 w Częstochowie przy ul. Okulickiego.

Czekamy na ostateczne wyniki wyborów. O głosy Częstochowian walczy Krzysztof Matyjaszczyk i Monika Pohorecka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024