Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejna huśtawka dla niepełnosprawnych w Częstochowie. Gdzie można ją znaleźć?

Facebook Twitter

Już trzy huśtawki dla osób z niepełnosprawnościami działają w Częstochowie. Jedna w Śródmieściu, jedna w dzielnicy Północ przy ul. Czecha. Najnowsza od 12 lutego została uruchomiona przy Szkole Podstawowej nr 53 z oddziałami integracyjnymi.

Huśtawka dla niepełnosprawnych w Częstochowie huśtawki dla osób z niepełnosprawnościami

Huśtawka dla niepełnosprawnych w Częstochowie

Tomasz Tyl: To już jest trzecia huśtawka tego typu w Częstochowie i wyrażam nadzieję, że nie ostatnia. Rzeczywiście jest na północy, jest w centrum miasta, i teraz jest na południu miasta Częstochowy. Ogólnodostępne i bardzo fajne, funkcjonalne rzeczy, zresztą, o które prosiły same dzieci czy rodzice dzieciaków z niepełnosprawnościami. Dostałem ponad 100 podpisów z ankietą, o które zabiegały dzieciaki i rodzice, tak więc na pewno będzie to się cieszyło dużą popularnością. Fajnie, że w mieście takich rzeczy udaje się coraz więcej budować.

Jak działa taka huśtawka dla niepełnosprawnych?

Mówi Tomasz Tyl, społeczny rzecznik osób z niepełnosprawnością w Częstochowie. Potrzebny jest do urządzenia specjalny dostęp, klucz i opieka nad osobą korzystającą z huśtawki:

Tomasz Tyl: Trzeba wziąć pod uwagę i takiej huśtawki nie można stawiać byle gdzie, gdyż ta huśtawka jest zamykana. Ona jest niebezpieczna dla jednej osoby. To dziecko, osoba z niepełnosprawnościami, która będzie się chciała pobujać w tej huśtawce, to będzie musiała mieć opiekuna. Opiekun będzie musiał podpisać taką kartę, że się zapoznał z regulaminem, bierze pełną odpowiedzialność, bierze dwa klucze w szkole od pani Woźnej, jeden służy do otwarcia furtki, a druga służy do otwarcia całkowicie tej huśtawki.

Informował Tomasz Tyl. Nowa huśtawka dla osób z niepełnosprawnością działa już na terenie Szkoły Podstawowej nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Orkana.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj