Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gmina Poczesna w trosce o uczniów

Facebook Twitter

W czasie pandemii chcąc zapewnić w szkołach bezpieczeństwo, urzędnicy przekazali środki ochronne, a w związku z remontem dróg w gminie, przeorganizowali kursowanie podmiejskich autobusów.

fot. renateko/pixabay.com

Z Ministerstwa Zdrowia do szkół m.in. w Słowiku, Wrzosowej, Hucie Starej A i B czy do placówki w Poczesnej trafiło łącznie 765 litrów płynów dezynfekujących, ponad 10 tys. maseczek oraz bezdotykowe termometry. Dodatkowo gmina uruchomiła specjalne połączenia dla skróconych linii autobusowych, a to wszystko w odpowiedzi na remonty dróg w Hucie Starej A i B. Ze względu na prowadzone prace Autobusy nr 53 jeżdżą tylko do przystanku Huta Stara B „Osiedle”, dlatego władze gminy uruchomiły bezpłatny dowóz od Osiedla do Poczesnej, coś na zasadzie gimbusów, ale mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. 14 kursów jest do przystanku przy ul. Południowej, a 7 do przystanku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Poczesnej. 

– szczegóły od Małgorzaty Kmieciak. Dodamy, że w planie jest wprowadzenie podobnego przewozu na terenie Poczesnej, gdzie trwa przebudowa drogi wojewódzkiej numer 791. Trwają konsultacje z radnymi i mieszkańcami w tej sprawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj