Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Garażówka” w Częstochowie. W niedzielę w Galerii Jurajskiej

Facebook Twitter

Częstochowianie mają swoje miejsce na wyprzedaże garażowe. Szpargały, stare przedmioty i pamiątki oraz niepotrzebne książki czy ubrania przynoszą do Galerii Jurajskiej. Najnowsza edycja "garażówki" już jutro (3.07.).

fot. Galeria Jurajska/mat. prasowe

Wydarzenie jest bezpłatne, a wyprzedaż garażowa po częstochowsku potrwa od 12.00 do 16.00.

Po trzech edycjach za nami możemy powiedzieć śmiało, że „garażówka” na stałe wpisała się w kalendarz imprez w mieście. Ściągają na nią sprzedawcy z całego regionu, ale także kupujący z Częstochowy i ościennych miejscowości. To istny raj dla poszukujących mody sprzed lat i tej nowej, jak również wszelkiego rodzaju rzeczy „z duszą”

– mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co takiego tym razem będzie można znaleźć? Organizatorzy dzielą rzeczy na 2 grupy. Po pierwsze, będzie można tu znaleźć współczesne używane przedmioty np. elektronikę, sprzęt sportowy, zabawki, ubrania i ubranka dla dzieci czy gry komputerowe i planszowe. Po drugie, nie zabraknie dobrego vintage, w tym ubrań i dodatków, biżuterii, ceramiki, szkła, rzeczy z mosiądzu. Wydarzenie jest także okazją do wzbogacenia swojej biblioteczki o nowe książki czy kolekcji płyt. Nie zabraknie także wszelkich kuriozów i rzeczy upcycle.

Oferta „garażówki” jest dla nas zawsze zagadką. To z czym przyjeżdżają sprzedawcy nieraz nas samych zaskakuje. I to w tej całej inicjatywie jest najciekawsze. Dla odwiedzających to z kolei czysta frajda, bo ktoś przyjeżdża po wazon z epoki PRL-u, a wraca do domu z sukienką z zeszłego sezonu

– mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Jak informuje Galeria Jurajska, „garażówki” będą odbywać się do końca tego roku, zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023