Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Futbol w Częstochowie na topie. Przed nowym rokiem szkolnym zachęćmy dzieci do gry

Facebook Twitter

Ostatnie sukcesy Rakowa Częstochowa uskrzydlają młodych kibiców, którzy widzą się w przyszłości na prawdziwym boisku i w profesjonalnym klubie. Przygodę z futbolem pod okiem trenerów można zacząć nawet w wieku 4 lat.

Wystarczy mieć chęci, zapał, systematyczność w sobie i wsparcie dorosłych

– mówi Wojciech Wierzbicki z klubu Ajaks Częstochowa.

Wojciech Wierzbicki: Ja się bardzo cieszę, kiedy dziecko ma okazję półtorej godziny spędzić czas na dworze razem z piłką, razem z rówieśnikami zamiast spędzać ten czas w inny sposób. Wiadomo, są różnego rodzaju urządzenia, które zdominowały. Bardzo mi żal, kiedy w danym roczniku zaczyna np. 60 czy 80 dzieci, a po 3-4 latach kończy ich 12-14. Wiadomo, że niektórym brakuje talentu, dla niektórych pracy, a niejednokrotnie najważniejsza jest ta przygoda i systematyczność.

Najważniejsze aby wyciągnąć dzieciaki z domu i odciągnąć od internetu, właśnie poprzez sportową aktywność. Taka odpowiedzialność leży po stronie rodziców.

Weźmy to pod uwagę, bo od września znów będziemy szukać zajęć pozalekcyjnych dla dzieci:

Radio Jura: Trzeba podpowiadać mądrze, jeśli jest się rodzicem.

Wojciech Wierzbicki: Jeśli jest się rodzicem to jest bardzo ważne, bardzo odpowiedzialna funkcja. Dzieci mają dużo wsparcia od dziadków, bo trzeba dziecko przyprowadzić 2-3 razy w ciągu tygodnia, sobotni czy niedzielny wyjazd do różnych miejscowości w związku z rozrywkami ligowymi. Trzeba poświęcić czas. To jest coś pięknego, jak Ci rodzice czy starsze rodzeństwo cieszy się z tych osiągnięć młodych chłopców czy też dziewcząt. My mamy grupę 20 cheerleaderek, które zabawiają podczas rozgrywek seniorów.

Wojtka Wierzbickiego z Ajaksu Częstochowa pytał Mariusz Osyra. Od kilku miesięcy w mieście mamy też grupę ukraińskich chłopców, którzy pod auspicjami klubu tworzą drużynę. Mogą dołączyć też kolejne, chętne do gry osoby:

Wojciech Wierzbicki: Również mamy chłopców z Ukrainy. Jeśli są tacy, którzy chcieliby dołączyć –  w tym momencie jest równo 10 – serdecznie zapraszam. Ajaks, Starzyńskiego 10 w Częstochowie. W godzinach popołudniowych są prowadzone różnego rodzaju treningi dla wielu grup. Myślę, że to będzie najlepsza okazja. Wtedy trener zaprosi i pokaże.

Futbol w Częstochowie znów stał się wyjątkowo popularny. Zachęćmy jednak nie tylko do kibicowania piłkarzom, ale namówmy dzieci do gry. Przekonywał popularyzatorzy piłki nożnej – Wojciech Wierzbicki z klubu Ajaks Częstochowa.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023