Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Etui na tablet – czy warto kupić? [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Tablety nie są urządzeniami najtańszymi. Kupując ten produkt, z pewnością zależy Ci na tym, żeby posłużył przez długi czas. Niestety, nawet jeśli uważasz na to, by urządzenie nie uległo zniszczeniu, niektórych sytuacji nie da się przewidzieć. Dlatego warto zaopatrzyć się w etui na tablet.

Jakie są zalety etui na tablet?

Uszkodzenia, na jakie najbardziej narażone są tablety, to zarysowania i obtarcia, a także pęknięcia ekranu podczas upadku. Sprzęt jest całkiem duży, a chwila nieuwagi podczas trzymania go w rękach może skutkować mniejszą lub większą katastrofą. Dobrze dobrane etui może zapobiec wielu takim sytuacjom. Jeśli chowasz urządzenie do plecaka lub torebki, ostre przedmioty, takie jak klucze, mogą zostawić na nim rysy. Etui na tablet może zminimalizować to ryzyko. Pokrowiec jest wykonany z solidnych materiałów, które mogą zamortyzować upadek, a także zapobiec zalaniu urządzenia, które zdecydowanie bezpieczniej jest przenosić w torebce właśnie w etui. Poobijane brzegi na ogół nie stanowią zagrożenia dla działania sprzętu, ale zdecydowanie wpływają na jego stronę wizualną. Zaletą etui na tablet jest możliwość uniknięcia również takich drobnych uszkodzeń, które powstają w wyniku, np. uderzenia o kant stołu czy parapetu. Cena etui nie jest duża w porównaniu z ceną, którą trzeba zapłacić za naprawę w przypadku jego awarii lub za nowy tablet, jeśli zostanie on trwale uszkodzony.

Jakie etui na tablet wybrać?

Etui na tablet takie jak dostępne na stronie Etuo.pl musi być dokładnie dopasowane do urządzenia – nie może być za duże ani za małe. To zapewni jego funkcjonalność. Równie ważne są walory estetyczne przedmiotu – w końcu nikt nie chce posiadać pokrowca, który zwyczajnie mu się nie podoba. Na szczęście obecnie łatwo jest dostać zarówno zwyczajne, czarne etui, jak i takie z ciekawymi wzorami i nadrukami. Istnieje kilka rodzajów etui na tablet. Etui wsuwane sprawdzi się podczas przechowywania oraz transportu, nie można jednak wtedy użytkować sprzętu. Etui książkowe jest bardzo uniwersalne. Chroni zarówno tył, jak i przód tabletu, dodatkowo posiada otwieraną klapkę, dzięki której można swobodnie korzystać z urządzenia. Etui typu torba sprawdzi się szczególnie dobrze podczas transportu – można do niego schować jeszcze inne przedmioty. Najczęściej wykonane jest jednak z materiału, który chroni przed działaniem czynników atmosferycznych i zabrudzeniami. Co więcej, posiada rączkę, która umożliwia swobodne przenoszenie. Można zakupić także etui silikonowe na stronie Etuo.pl, które chroni jedynie tył urządzenia. W przypadku śliskich tabletów może ono ułatwić ich trzymanie. Musi być jednak dopasowane do konkretnego modelu tabletu. Takie etui wykonane jest najczęściej z gumy lub silikonu. Etui z funkcją stojaka chroni wszystkie elementy i ułatwia korzystanie z tabletu, dzięki możliwości ustawienia urządzenia pionowo lub poziomo. Warto zastanowić się także nad etui ze zintegrowaną klawiaturą – dzięki niej tablet będzie mógł pełnić funkcję minikomputera. Klawiatura może być podłączona za pomocą kabla lub przez Bluetooth. Przed wyborem warto zadać sobie pytanie, w jakich sytuacjach będzie używany pokrowiec. To pozwoli oszacować swoje oczekiwania i zakupić odpowiedni produkt w przystępnej cenie.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zakupić etui na tablet, pomyśl o płynących z tej decyzji korzyściach. Kupno etui to jednorazowy wydatek, a pozwoli Ci uniknąć wydania pieniędzy na naprawę lub wymianę urządzenia. Po określeniu, w jakich okolicznościach najczęściej używasz sprzętu, możesz podjąć decyzję o wyborze konkretnego rodzaju etui. W zależności od potrzeb, możesz wybrać pokrowiec, który ochroni cały tablet, szczególnie podczas transportu lub ułatwi jego codzienne użytkowanie. Zaleca się kierować stosunkiem jakości do ceny produktu. Opłaca się poświęcić trochę czasu na podjęcie decyzji – należy sprawdzić, czy etui będzie pasowało do modelu Twojego urządzenia oraz czy posiada wszystkie niezbędne funkcje. Dzięki temu tablet będzie zawsze wyglądał tak samo dobrze, jak po zakupie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj