Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ecco Team AZS szuka siatkarzy i prowadzi nabór

Facebook Twitter

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa poszukuje młodych kandydatów do gry w siatkówkę. Klub rozpoczął właśnie nabór do grup młodzieżowych.

AZS, fot. Patryk Kowalski

Zaproszenie adresowane jest do młodzieży lubiącej sport z roczników 2004, 2005 oraz 2006:

Najpierw jest nabór dla tych najmłodszych dzieciaków w wieku 8-13 lat. Tam przyjmujemy w zasadzie każdego, kto jest chętny, każdego, dla którego siatkówka jest pasją, chce się poruszać, motorycznie nie prezentuje się źle, przychodzi na zajęcia i w tych zajęciach, jeśli mu się spodobało, uczestniczy i potem dopiero jest weryfikacja w starszym wieku jego umiejętności i tego, i jego przydatności się do zespołu, bo to są już Juniorzy, tam wzrost i umiejętności są pożądane. 

Zachęca Wojciech Pudo – trener częstochowskiego klubu. Nie trzeba być wysokim chłopcem, aby rozpocząć treningi. Inne wymogi klub stawia przed najmłodszymi chętnymi do gry, a inne dla starszych grup:

Zawodników czy graczy do starszych kategorii wiekowych typu kadet junior to szukamy szczegółowo, zapraszamy na treningi. Pojawił się u nas chłopak z Ukrainy, reprezentant tego kraju 15-letni, który bardzo chce grać tutaj w Częstochowie. Był w zeszłym roku na testach tygodniowych, teraz się pojawił, już na stałe przeniósł się do Częstochowy do szkoły i związał się z naszym klubem i takich właśnie chłopaków chętnych, pełnych pasji i oddania, którzy chcą grać dla AZSu Częstochowa poszukujemy.

Wystarczy chcieć grać, znaleźć dla siebie czas na siatkówkę i przyjrzeć się treningom. Gdzie ćwiczą podopieczni klubu?

Dzieci są w różnych fazach rozwoju. Jedni się szybciej rozwijają, rosną, drudzy później. Też ci mniejsi zawodnicy, ja też jestem mały i trochę grałem w siatkówkę i też mi było ciężko, ale też są potrzebni – na rozegraniu i na libero czy zadaniowo, dlatego nie zamykamy się na takich chłopców, tylko w tych rocznikach najmłodszych ze szkoły podstawowej, chcemy by było ich jak najwięcej. Najmłodsi nasi siatkarze trenują w obiektach IV LO Sienkiewicza, jest mała salka, bieżnia i to wszystko sprawia, że ten obiekt jest kompleksowy. 

Mówił Wojciech Pudo, trener młodych siatkarzy. AZS czeka na zgłoszenia młodych ludzi.

 

Kontakt do klubu Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa pod numerami telefonu 508- 146-431 lub 795-420-832

 

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021