Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzisiaj po południu pikieta pracowników częstochowskiej pomocy społecznej pod Urzędem Miasta

Facebook Twitter

Domagają się od początku roku podwyżek płac. Jak dotąd bezskutecznie. Jak przekonują protestujący walczą o podwyżki obiecane przez radnych oraz prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Są zdeterminowani, by protestować aż do skutku.

Pojawią się przed magistratem dzisiaj (09.10.) po pracy.

Informuje Dorota Boral, z NSZZ „Solidarność”. Akcję protestacyjną zorganizowały związki zawodowe działające w miejskich jednostkach: w MOPS-ie, Związek Zawodowy Pracowników Samorządowych Pomocy Społecznej oraz Związek Zawodowy Regionu Częstochowskiego. Dodajmy że 25 września Rada Miasta podjęła uchwałę o przeznaczeniu od października 3 mln zł na wzrost wynagrodzeń dla jednostek podległych urzędowi. Pieniądze na razie nie zostały rozdysponowane, a związkowcy nie mogą doczekać się na rozmowę z prezydentem Częstochowy.

Z Dorotą Boral z NSZZ Solidarność w Częstochowie, rozmawiał Mariusz Osyra. Przypomnijmy że od miesiąca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Częstochowskim Centrum Świadczeń trwa spór zbiorowy i dotyczy wzrostu wynagrodzeń. Już rok temu w Domu Pomocy Społecznej odbył się 5-dniowy strajk o którym mówiliśmy na naszej antenie. Do dzisiaj nie podpisano porozumienia w tej sprawie. Załoga częstochowskiej pomocy społecznej to ponad 500 pracowników. Średnie wynagrodzenie wynosi obecnie 2100 złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020