Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś ślubowanie. Nowy Sejm zbierze się po raz pierwszy. Kto będzie nas reprezentował?

Facebook Twitter

W samo południe rozpocznie się dziś (13.11) inauguracyjne posiedzenie Sejmu, nowej X kadencji. Pierwsze posiedzenie otworzy marszałek senior Marek Sawicki. Po wygłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę orędzia, nowi posłowie złożą ślubowanie.

fot. sejmik.slaskie.pl

Nowy Sejm. Kto będzie reprezentował nasz region przy Wiejskiej przez najbliższe cztery lata?

W ławach poselskich dziś uroczyste „ślubuję” wypowiedzą Lidia Burzyńska- posłanka PiS zdobyła mandat po raz trzeci. Podobnie Andrzej Gawron. Z tego samego ugrupowania posłem został też i to już po raz siódmy Szymon Giżyński. Z ramienia Koalicji – ponownie w sejmie zobaczymy Izabelę Leszczynę, dla której to już piąta kadencja. Z KO mamy też Andrzeja Szewińskiego, który mandat poselski zdobył po raz drugi. Pierwszy raz w poselskiej ławie zasiądzie Przemysław Witek. Debiutuje też w roli posła starosta kłobucki Henryk Kiepura, który był kandydatem Trzeciej Drogi.

To nie jedyna ważna uroczystość dziś przy Wiejskiej. Dziś także, o 16.00 pierwsze posiedzenie senatu XI kadencji. Tutaj Częstochowę i nasz region będą reprezentować Wojciech Konieczny z Nowej Lewicy i Ryszard Majer z PiS. Dla obu panów to nie debiut. Wojciech Konieczny, który jest też dyrektorem Miejskiego Szpitala Zespolonego, w senacie będzie po raz drugi. Ryszard Majer po raz trzeci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj