Piloci Aeroklubu Częstochowskiego potwierdzili swoją klasę. Za nami 11. Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski – mamy brąz

Za nami kolejny weekend pod znakiem sportów samolotowych i jest kolejny dobry start naszych pilotów. Tym razem zawodnicy Aeroklubu Częstochowskiego rywalizowali w 11. Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski.

Marcin i Joanna Skalik wywalczyli trzecią lokatę i tym samym brązowe medale. Impreza odbyła się (w dniach 29-31.07) na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego im. Leopolda Kwiatkowskiego w Łososinie. W dwóch konkurencjach wystartowało 9 dwuosobowych załóg na samolotach Cessna (152 i 3XTrim). Mistrzostwa wygrali reprezentanci Aeroklubu Krakowskiego Krzysztof i Kamil Wieczorkowie.

Janusz Darocha z Zbigniewem Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego zajęli 6-te miejsce, załoga Krzysztof Skrętowicz, Szymon Kut 7 lokatę, Tomasz i Małgosia Koperscy 8 miejsce.