Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dyskryminacja rodziców z wózkami w Częstochowie?

Facebook Twitter

Turystyczny autobus w Częstochowie, anty-turystyczny? Czy w Częstochowie nie lubią dzieci? Takie pytania zadała nam słuchaczka, która prosi o interwencję w sprawie londyńskiego piętrowego autobusu kursującego na linii 034.

Zgłosiła się do nas słuchaczka, która z rozżaleniem opowiedziała o sytuacji, która miała miejsce kilka dni temu na przystanku przed ratuszem. Razem z półtorarocznym dzieckiem postanowiła wybrać się na przejażdżkę londyńskim piętrusem. O takiej wakacyjnej atrakcji, usłyszała w Radiu Jura. Jakie było jej zdziwienie, kiedy stojąc w kolejce do wejścia na pokład piętrusa, ochroniarz, powiedział, że nie wejdzie, ponieważ ma ze sobą wózek dziecięcy.

Nasza słuchaczka, odpowiedziała, że to spacerówka i wózek złoży, pracownicy MPK byli jednak niewzruszeni. Tłumaczyli zakaz kwestiami bezpieczeństwa. I rzeczywiście przy drzwiach do autobusu, można dostrzec naklejkę, na której widnieje wózek przekreślony na czerwono. Pani wraz z dzieckiem nie mogła skorzystać z tak promowanej przez miasto atrakcji.

Z naszym mikrofonem wybraliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg aby wyjaśnić tę kwestię, porozmawialiśmy też z matkami małych dzieci. Posłuchajcie co o tym zakazie sądzą zapytani przez nas częstochowianie:

Trudno się z tym nie zgodzić. Jak sprawę komentuje MPK?

– tłumaczy Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Na całym świecie można… Tylko u nas nie??

Takie piętrowe autobusy obwożące turystów po mieście, są bardzo popularne. Skontaktowaliśmy się z kilkoma oddziałami największej, najbardziej znanej firmy na świecie, dysponującej autobusami turystycznymi z odkrytym dachem, typu: Hop On Hop Off. Rozmawialiśmy z oddziałami firmy w Dubaju, Londynie, Amsterdamie ale też w Polsce, w Warszawie. I co się okazało? Oczywiście nie ma takiej opcji, że matka z wózkiem nie może wejść do autobusu. Raczej byli wszyscy zaskoczeni takim pytaniem. Zapraszając nas przy tym, i nasze dzieci do swojego miasta, na przejażdżkę piętrusem – oczywiście z wózkiem. Czy częstochowskie MPK się zreflektuje? Sprawę będziemy monitorować.

Przy okazji Maciej Hasik, rzeczniki Zarządu Dróg w Częstochowie poinformował nas o tym, że z turystycznego autobusu nie mogą korzystać także zwierzęta i osoby na wózkach inwalidzkich. Tym tematem także się zajmiemy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj