Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Doradca zawodowy radzi studentom Politechniki

Facebook Twitter

.Jest stale do dyspozycji i jego usługi cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W biurze na częstochowskiej uczelni również absolwenci dowiedzą się więcej o oczekiwaniach pracodawców, jakich specjalistów poszukuje się na rynku, czy jak przygotować się właściwie do rozmowy rekrutacyjnej.

RADIO JURA: Spotkają się różne strony. Po pierwsze, studenci chcą pogodzić naukę z pracą, a pracodawcy też są często w potrzebie i szukają pracowników już na uczelni.
Tak naprawdę studenci mają tutaj możliwość zdobycia wiedzy o tendencjach na lokalnym, ale też krajowym rynku pracy. Służymy im pomocą przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, przejścia rozmowy rekrutacyjnej, ale też studenci interesują tym jak otworzyć swój biznes, swoje przedsiębiorstwo, więc służymy takimi informacjami.

Z Olgą Chrobot, doradcą zawodowym na Politechnice rozmawia Mariusz Osyra. Biuro służy głównie studentom, którzy już w okresie nauki starają się wygospodarować czas na pracę. Tak radzi sobie coraz więcej studentów w mieście, godząc naukę z zarobkowaniem:

Przede wszystkim służę zbudowaniu potencjału studenta, czyli może on przede wszystkim zrozumieć swoje mocne, słabe strony, gdzie ma słabości kompetencji, aczkolwiek służę temu, aby wybrał tą odpowiednią drogę. Są osoby, które już ją tak naprawdę wybrały, ale zawsze mają możliwość przekwalifikowania się w przyszłości.

– dodaje Olga Chrobot, doradca zawodowy na Politechnice Częstochowskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021