Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dopalacze wakacyjnym zagrożeniem

Facebook Twitter

Kolejna groźna substancja trafiła na rynek dopalaczy. Ostrzega przed nią policja i częstochowski Sanepid. Szczególnie podczas wakacji, gdy młodzież ma czas na relaks i zabawę, groźny narkotyk może okazać się śmiertelnie niebezpieczny.

fot. czestochowa.slaska.policja.gov.pl

O zagrożeniu na jakie narażone są w letnim sezonie osoby młode, mówią epidemiolodzy:

Dopalacz to tak naprawdę śmierć. Nie wiadomo, co w tym jest. Nie wiadomo, co to są za składy substancji. Wiele mówi się o tym, że dopalacze doprowadzają do śmierci i tak jest, nawet jedno zażycie dopalacza może powodować śmierć, kalectwo do końca życia. 

– przestrzega Edyta Kapelka rzecznik częstochowskiego Sanepidu. Przyłącza się do tych przestróg częstochowska policja. Mundurowi już wiedzą że nowy dopalacz to środek będący zamiennikiem heroiny lub fentanylu, jednak wielokrotnie silniejszy:

Apelujemy o kontakt do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami, ale także z jakimikolwiek narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich, przyjaciół nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znamy. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do brania takich środków. Produkcja, sprzedaż oraz posiadanie nowych narkotyków, zwanych właśnie dopalaczami zagrożone są konsekwencjami karnymi.

– dodaje Marta Kaczyńska z KMP w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023