Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Światowy dzień AIDS: W Częstochowie od dekady organizuje się specjalny konkurs

Facebook Twitter

Za nami światowy dzień AIDS obchodzony wszędzie 1 grudnia. Na tę okoliczność w Częstochowie już od kilku lat organizowany jest finał konkursu dla uczniów klas siódmych i ósmych. Dotyczy wiedzy o HIV i AIDS.

Światowy dzień AIDS
fot. I LO im. Juliusza Słowackiego

W tym roku konkurs gościł w I LO im. Juliusza Słowackiego.

Edyta Kapelka: W naszym podsumowaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół podstawowych, którzy brali udział w konkursie wiedzy. W tym roku mieliśmy 34 uczestników z piętnastu placówek szkolnych z terenu miasta i powiatu częstochowskiego. Zawsze nasza tematyka konkursowa obraca się wokół tematu profilaktyki. Przekazujemy wiedzę w bardziej przystępny sposób niż to się dzieje być może w szkołach na lekcjach. Dzieci wypełniając test, same uczą się, w jaki sposób zapobiegać zakażeniom.

Światowy dzień AIDS

Światowy dzień AIDS

Podsumowuje konkurs Edyta Kapelka, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie. W tym roku w konkursie wzięło udział 34 uczestników z miasta i okolic. Rozmawialiśmy z nimi o randze konkursowego tematu…

Organizatorom konkursu zależy, aby młodzież mogła przyswoić sobie cenną wiedzę w przystępny sposób.

Grażyna Stramska – Świerczyńska: Ten konkurs ma też z jednej strony uwrażliwić na osoby, które już żyją z wirusem HIV, ale również ma być taką wiedzą właśnie na temat, jak przebiega w ogóle ten wirus. Ale jak ustrzec się, jakie zachowania mają być nieryzykownymi, żeby nie zakazić się tym wirusem. Połączone jest to z obchodami Światowego Dnia AIDS w Częstochowie. Od dziesięciu lat inaugurujemy ten dzień konkursem wiedzy.

Dodaje Grażyna Stramska – Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia UM Częstochowy.

Światowy dzień AIDS – Edyta Kapelka

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024