StartWiadomość dnia Wiadomości

Czy minusowa temperatura utrzyma się dłużej?

Sprawdziliśmy wszystkie trzy najbliżej położone Częstochowy ośrodki narciarskie. Na Górze Kamieńsk przed Bełchatowem wczoraj wieczorem ruszyło naśnieżanie. Jeśli temperatura minusowa się utrzyma, to wyciągi ruszą 6 stycznia. Ale jak podkreśla Piotr Stankiewicz, stanie się to tylko wtedy, kiedy zostaną spełnione trzy warunki, a więc temperatura przynajmniej – 3 stopnie Celsjusza, odpowiednia wilgotność, ale też siła wiatru.

Tym, którzy nie mieli okazji w poprzednich sezonach szusować na Górze Kamieńsk przypominamy, do dyspozycji będą trzy trasy narciarskie o różnym stopniu nachylenia. Na samą górę wjedziemy czteroosobową koleją linową, która ma przepustowość nawet do 2 tys. osób na godzinę. Są też dwa orczyki, jeden o długości 760 metrów i drugi krótszy, którym wjedziemy na tzw. oślą łączkę, ma 300 metrów długości.

Armatki śnieżne zaczęły działać także w dwóch ośrodkach położonych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W Cisowej i w Morsku. W tym ostatnim całkiem możliwe, że uda się uruchomić wyciąg 3 stycznia, wszystko zależeć będzie jednak oczywiście od pogody.

Zostaw komentarz