Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Beskidy: To dopiero listopad, a w Wiśle rusza sezon narciarski

Facebook Twitter

"To wyjątkowa sytuacja" – mówi Tadeusz Papierzyński z referatu promocji Wisły i dodaje, że nie pamięta roku, kiedy w listopadzie ruszył sezon narciarski. A to się stanie już jutro, na czwartek (30.11.) zapowiedziano uruchomienie pierwszego wyciągu.

sezon narciarski
W Wiśle rusza sezon narciarski/ fot. mat. prasowe

Sezon narciarski rusza już jutro

Ostatnie obfite opady w górach a do tego ujemne temperatury spowodowały, że na wielu stokach już można było zacząć przygotowywanie tras narciarskich. Pierwszą w tym sezonie ma być otwarta ta znajdująca się przy wyciągu narciarskim Siglany:

Tadeusz Papierzyński: Zaprasza na pierwszą wieczorną jazdę od godziny 17.00 do 21.00. Natomiast co ważne później już od piątku codziennie wyciąg będzie czynny od godziny 8.00 do 21.00. Już spokojnie można w grudniu solidnie szlifować swoje umiejętności narciarskie. No i liczymy na to, że warunki pozwolą, że tak naprawdę cały grudzień będzie można jeździć.

Rusza sezon narciarski/ fot. mat. prasowe

Pozostałe ośrodki narciarskie przygotowują trasy, trwa solidne naśnieżanie.

Tadeusz Papierzyński: Przygotowanie takiej bazy, żeby w razie jakichś cieplejszych dni odwilży mieć tą podstawę i spokojnie móc też jeździć. Tutaj czekamy ciągle na informację, kiedy te ośrodki się uruchomią i udostępnią dla turystów. Natomiast tak naprawdę najważniejsze dla nas jest to, żeby w okresie świąteczno-noworocznym i później przez całe ferie była odpowiednia baza na wyciągach, żeby można było jeździć. Wtedy tak naprawdę jest najwięcej narciarzy i liczymy na to, że to może być tak naprawdę wyjątkowo długi sezon. Bo jeśli rozpoczęliśmy w listopadzie, to pewnie do kwietnia niektóre stacje narciarskie będą jeździć, także bardzo serdecznie do Wisły na narty zapraszamy już teraz.

W Wiśle funkcjonuje 14 wyciągów narciarskich, z czego aż 7 krzesełkowych. Większość ośrodków zrzeszonych jest w ramach jednego wspólnego skipassu – warto odnotować, że w tym sezonie Wiślański Skipass przemianował się na Wispass i obejmuje wyciągi z Wisły, ale też Ustronia i Istebnej. We wszystkich ośrodkach pracują armatki.

Michał Majewski: Stacje intensywnie przygotowują się do startu sezonu. Chodzi tutaj przede wszystkim o wykorzystanie każdej chwili umożliwiającej naśnieżanie. Prognozy są bardzo obiecujące. Natomiast pamiętamy, co wydarzyło się w zeszłym roku i chcemy tego śniegu pozyskać jak najwięcej, aby móc przetrwać potencjalnie trudny okres. O otwarciu poszczególnych stacji będziemy informować na bieżąco. Natomiast już teraz mogę powiedzieć, że od czwartku od jazdy wieczornej zacznie działać ośrodek Siglany.

– mówi Radiu Jura Michał Majewski z Wispassu.

Ceny karnetów Wispass wzrosły średnio o 8-9 %

W Wiśle rusza sezon narciarski/ fot. mat. prasowe

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj