Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski ROK wznowił przesłuchania w ramach 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Facebook Twitter

W czwartek (17.09) od 11.00 na scenie w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Ogińskiego zaprezentują się osoby z powiatu częstochowskiego i zawierciańskiego, które brały udział we wcześniejszych etapach konkursowych, przeprowadzonych jeszcze w marcu br.

Konkurs tradycyjnie jest przeprowadzany w 4 kategoriach artystycznych: recytacji, poezji śpiewanej, „wywiedzionym ze słowa” i monodramie. Uczestnikom życzymy powodzenia. Warto dodać, że Ogólnopolski Konkurs Recytatorski organizowany przez ROK w Częstochowie, jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w Polsce, jego laureatami było wielu znanych i cenionych aktorów i wykonawców poezji śpiewanej.

Podstawowym celem konkursu jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, stworzenie szansy rozwoju artystycznego, zainteresowanie literaturą piękną. Równie ważne jest wspieranie rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, zwiększanie i ułatwianie dostępu do uczestnictwa w kulturze, uwrażliwienie na kulturę słowa, ożywienie małych środowisk, motywowanie młodych ludzi do działań twórczych i rozwijania swoich pasji artystycznych. Dzięki organizacji poszczególnych etapów konkursowych stworzona zostaje też możliwość wymiany doświadczeń w pracy nad żywym słowem wykonawcom i ich opiekunom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj