Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski reżyser, dokumentalista z ważną nagrodą

Facebook Twitter

Krzysztof Kasprzak otrzymał II nagrodę na XV Festiwalu Polonijnym "Losy Polaków 2020". Dobrze znany słuchaczom Radia Jura twórca, otrzymał nagrodę za film dotyczący portretów ludzi Solidarności sprzed 30 i 40 lat.

Mieliśmy okazję krótko zapytać Krzysztofa Kasprzaka o tę produkcję.

Zwykli ludzie, niezwykłe sprawy. Historia częstochowskiej solidarności. Ten film zrobiliśmy kilka lat temu. Teraz się nadarzyła okazja, bo na jeden festiwal był z okazji 40-lecia Solidarności konkurs i wysłaliśmy i okazało się, że dostaliśmy II nagrodę. I nagrodę dostał film telewizyjny, który dużo więcej kosztował. Film opowiada o Częstochowianach – ludzie, którzy należeli do Solidarności, rok 1980-1989.

współtwórcą nagrodzonego filmu jest Jurek Joniec. Film już teraz można zobaczyć w internecie na kanale YouTube – https://youtu.be/hprHx0MRmow

Do tego filmu nagraliśmy – założyliśmy z góry, że tak będzie -20 relacji, 20 osób z tamtych lat, materiałów było bardzo dużo, ale ten materiał specjalny nagraliśmy po to, że przekazaliśmy go do dalszych jeszcze badań, do IPNu w Katowicach i do Centrum Solidarności w Gdańsku na ich zgodę, na ich prośbę. Za parę lat ludzie będą ciekawi jak to dokładnie, szczegółowo było.

mówi Krzysztof Kasprzak. Oczywiście gratulujemy i czekamy na kolejne historyczne dokumenty o naszym mieście.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj