Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska policja rusza z nową kampanią prewencyjną na ulicach miasta

Facebook Twitter

 "Bezpieczeństwo bez barier" dotyczy ochrony osób niepełnosprawnych w ruchu. Jej celem jest promowanie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych na drodze, mniej sprawnych ruchowo, które potrzebują pomocy w przejściu przez pasy czy w poruszaniu się.

Drogówka chce uczulać wszystkich zmotoryzowanych ale i pieszych, że na drogach jest miejsce dla każdej osoby. Będzie więc akcja promocyjna i informacyjna część kampanii, również prowadzona w szkołach. Akcja wystartowała na koniec września.

Częstochowska drogówka w nowej akcji na ulicach miasta przypomina kierowcom o osobach niepełnosprawnych w ruchu. Skupia się na respektowaniu przepisów chroniących te osoby. Ma w tym pomóc kampania społeczna „Bezpieczeństwo bez barier”, która jest organizowana przez Wydział Ruchu Drogowego wspólnie z fundacją Eltrox- Razem Bezpieczniej.

Mówi Mariola Trąbska z wydziału ruchu drogowego w częstochowskiej policji. Kampania potrwa do końca grudnia, dodaje – Michał Adamus z Fundacji Eltrox – Razem Bezpieczniej…

Przewidziano na najbliższe tygodnie sporo działań policyjnych, na drogach czy w szkołach. Duży event w centrum miasta, broszury informacyjne, warsztaty i multimedialne wsparcie kampanii.

Mówił Michał Adamus oraz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik miejskiej komendy policji. Akcję zainaugurowano na koniec września w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj