Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska policja rusza z nową kampanią prewencyjną na ulicach miasta

Facebook Twitter

 "Bezpieczeństwo bez barier" dotyczy ochrony osób niepełnosprawnych w ruchu. Jej celem jest promowanie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych na drodze, mniej sprawnych ruchowo, które potrzebują pomocy w przejściu przez pasy czy w poruszaniu się.

Drogówka chce uczulać wszystkich zmotoryzowanych ale i pieszych, że na drogach jest miejsce dla każdej osoby. Będzie więc akcja promocyjna i informacyjna część kampanii, również prowadzona w szkołach. Akcja wystartowała na koniec września.

Częstochowska drogówka w nowej akcji na ulicach miasta przypomina kierowcom o osobach niepełnosprawnych w ruchu. Skupia się na respektowaniu przepisów chroniących te osoby. Ma w tym pomóc kampania społeczna „Bezpieczeństwo bez barier”, która jest organizowana przez Wydział Ruchu Drogowego wspólnie z fundacją Eltrox- Razem Bezpieczniej.

Będziemy prowadzić działania profilaktyczne w szkołach, zarówno w tych podstawowych, jak i średnich. Warsztaty, które będą zorganizowane przy Związku Niewidomych w Bibliotece, warsztaty związane z osobami głuchymi. Chcemy pokazać osobom pełnosprawnym, jak to jest być osobą, która nie słyszy, nie widzi i sprostać tym problemom, z którymi na co dzień spotykają się właśnie te osoby

– mówi Mariola Trąbska z wydziału ruchu drogowego w częstochowskiej policji. Kampania potrwa do końca grudnia, dodaje – Michał Adamus z Fundacji Eltrox – Razem Bezpieczniej…

15 października dokładnie obchodzimy Dzień Osoby Niewidomej a 3 grudnia obchodzimy Dzień Osób Niepełnosprawnych, dlatego jest to bardzo dobry okres na to, aby pokazać skalę tego problemu.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. musimy pamiętać o tym wszystkim, że zainicjowaliśmy coś, co tak naprawdę powinno być dniem powszednim. Staramy się, aby bezpieczeństwo na ulicy było bezpieczeństwem dla wszystkich, abyśmy się wszyscy nawzajem rozumieli, byli względem siebie życzliwi i tolerowali wszystkie swoje pewne dysfunkcje. 

Przewidziano na najbliższe tygodnie sporo działań policyjnych, na drogach czy w szkołach. Duży event w centrum miasta, broszury informacyjne, warsztaty i multimedialne wsparcie kampanii.

Powstanie również film edukacyjny, który będzie krążył w sieci, aby każdy mógł zobaczyć dobre praktyki pomocy osobom niepełnosprawnym. Do tego przygotowuję materiały informacyjne w postaci takich broszur, które będziemy rozdawać osobom głuchym, znajdą się w każdym radiowozie policyjnym w Częstochowie.

W przestrzeni drogowej jest miejsce dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Głównym założeniem kampanii jest informowanie, edukowanie i przypominanie, że droga jest dla wszystkich a przepisy ruchu drogowego na niej obowiązujące powinny być bezwzględnie respektowane

– mówił Michał Adamus oraz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik miejskiej komendy policji. Akcję zainaugurowano na koniec września w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021