Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowianie wśród najlepszych w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Od Mundurka Do Togi

Facebook Twitter

I miejsce zdobył Daniel Nowak, licealista z Głogowa, drugie miejsce przypadło Paulinie Stacherze z częstochowskiego Słowaka. Na trzecim znaleźli się ex aequo uczniowie z Katowic i Piotrkowa. Wyróżnienie otrzymał Olivier Szczytkowski z I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie.

W finale mogliśmy się poczuć jak na sali sądowej:

Czterech uczestników wciela się w rolę obrońców, czterech w rolę oskarżyciela. Uczniowie muszą wygłosić również mowę końcową. Wystąpienie publiczne wymaga od nich większego przygotowania, ale jest też dla nich dużym stresem.

– mówi koordynatorka konkursu Joanna Dawid oraz finaliści krasomówczej rywalizacji. Od Mundurka Do Togi, to konkurs pomyślany jako sprawdzian dla przyszłych prawników. W trzyetapowych zmaganiach poziom trudności stale rośnie. W finale znalazła się najlepsza ósemka uczniów:

Ośmiu uczestników z Głogowa, z Piotrkowa Trybunalskiego, z Katowic oraz Częstochowy. Uczniowie na podstawie udostępnionego wcześniej stanu faktycznego musieli przygotować i zaprezentować swoje stanowisko w trakcie wygłaszania mowy końcowej. Nie ukrywam, że dążymy do tego, żeby był to konkurs ogólnopolski i myślę, że powoli nam się to udaje. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczniemy już przed wakacjami – myślę, że w okolicach czerwca.

– dodaje Joanna Dawid. Jak to wyglądało?

Uczestników oceniali prawnicy ale i Dyrektor I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Małgorzata Kaim i Wiceprezes Zarządu Business Center Club, a zarazem Kanclerz Loży Częstochowskiej  oraz Loży Małopolskiej BCC – Katarzyna Woszczyna. Konkurs wyszukuje młodych ludzi z dużą wiedzą, ale też odpowiednimi umiejętnościami. Na jesień szykowana jest V jubileuszowa edycja konkursu Od Mundurka Do Togi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Jura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj