Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czerwona i żółta strefa niebezpiecznie blisko regionu częstochowskiego

Facebook Twitter

Na nowej liście powiatów, w których Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia koronawirusowe, znalazły się regiony: wieluński i pajęczański. Co „żółta strefa” oznacza dla mieszkańców powiatu pajęczańskiego? A jakie obostrzenia obowiązują w "czerwonej?" 

Fot. reverent / pixabay.com

W strefie żółtej obowiązują m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Mniej osób może przebywać także w siłowniach. W kinach zajętych może być 25 proc. miejsc na widowni. Liczba osób uczestniczących w weselach i imprezach rodzinnych zostaje ograniczona do 100 osób.
Z kolei w strefie czerwonej obowiązują m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W kościołach dopuszczalne będzie 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust.

Na listę ostrzegawczą trafiły Katowice. Jeśli utrzyma się tam notowany obecnie przyrost zachorowań, w przyszłym tygodniu stolicę województwa obejmą dodatkowe restrykcje sanitarne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj