Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czas zaszczepić się na grypę! Będzie 1000 bezpłatnych, miejskich szczepionek

Facebook Twitter

Częstochowa kontynuuje wzorem poprzednich lat miejski program szczepień przeciwko grypie. To już ta pora, gdy warto zabezpieczyć się na okoliczność jesiennych infekcji grypowych.

Ministerstwo Zdrowia,szczepienia przeciwko HPV
Fot. Pixabay

Z preparatu może skorzystać ponad tysiąc częstochowian, przede wszystkim z grup ryzyka.

Grażyna Stramska – Świerczyńska: Szczepimy grupy najbardziej narażonych, przede wszystkim na powikłania po grypie. Tym grupom, jedną z nim są seniorzy powyżej 65 roku życia, następnie dzieci i młodzież chore na choroby przewlekłe i nowotworowe oraz dzieci częstochowskich przedszkoli. Są na terenie miasta wyznaczone przychodnie, które będą szczepić. Szczegółowa informacja na stronie Urzędu Miasta i do tych przychodni trzeba się zgłosić jak najszybciej i tam te szczepienia będą realizowane

– informuje Miejski Wydział Zdrowia i jego naczelnik Grażyna Stramska – Świerczyńska. Szczepienie będzie realizowane w najbliższych tygodniach aż do wyczerpania puli zapasów kupionej przez samorząd szczepionki:

Grażyna Stramska – Świerczyńska: Szczepionki, które zamówiły przychodnie, będą przychodzić sukcesywnie. Nie od razu będzie taka duża partia, którą zamówiliśmy, tylko będzie w mniejszych ilościach. Punktów, które będą szczepić, jest 9 na terenie miasta. Są to przychodnie, które są przychodniami podstawowej opieki zdrowotnej, czyli przychodnia przy ul. Andersa, Pużaka, Mościckiego, Kiedrzyńska, Kopalniana, 3 Maja, także tych punktów trochę mamy na terenie miasta.

Udział w programie jest uproszczony, dlatego aby się zaszczepić przeciwko grypie nie trzeba dopełniać zbędnych formalności:

Grażyna Stramska – Świerczyńska: Każdy, kto jest zainteresowany, powinien zgłosić się bezpośrednio do przychodni, która szczepi. Do tych punktów należy się zgłosić. Wystarczy dowód osobisty, bo szczepionki są tylko dla mieszkańców Częstochowy. Trzeba spełnić kryteria, jeśli chodzi o grupy wiekowe i społeczne, i po kwalifikacji lekarskiej będzie możliwe wykonanie szczepienia.

Magistrat zachęca też do skorzystania z miejskiego programu wykrywania zagrożenia chorobą wątroby wśród osób chorych na cukrzycę i stany przedcukrzycowe. O zdrowotnych programach mówiła Grażyna Stramska – Świerczyńska.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024