Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co z ósmoklasistami, którzy mają przystąpić do egzaminu kończącego naukę w podstawówce?

Facebook Twitter

O tym mówią uczniowie, nad formą testu zastanawiają się rodzice. Wiadomo coraz więcej o przygotowaniach, bo jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna i Kuratorium Oświaty przed nami egzaminy próbne dla dzieci.

fot. markusspiske / pixabay.com

Harmonogram przeprowadzania tzw. próbnych egzaminów ósmoklasisty jest faktycznie gotowy, ale warto na wstępie wiedzieć, że nie trzeba go zdawać. Przeprowadzenie testu próbnego przez szkołę jest dobrowolne i zapewne nie zdecydują się na nie wszystkie szkoły, które umożliwiają wprawdzie uczniom starszych klas kontakt bezpośredni z nauczycielem, ale jednak według ustalonych wcześniej grafików. Okręgowe komisje udostępnią materiały do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić testy od 17 do 19 marca

Na pierwszy ogień oczywiście sprawdzenie wiedzy z ojczystego języka, rzecz jasna na razie próbne. Co ważne test próbny pojawi się też na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), oraz okręgowych komisji w danym dniu o 9:00, tak aby mogli w nim wziąć udział uczniowie, którzy nie będą mogli sprawdzić się na terenie szkoły. Trzeba odpowiednio uczniów przygotować też na właściwy egzaminacyjny stres, to ich pierwszy taki sprawdzian w życiu, a nie jest to łatwe podczas nauczania zdalnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj