Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co obejrzymy w zagrodach w tegorocznym wydaniu szopki na Jasnej Górze?

Facebook Twitter

400 figurek, z czego blisko 300 jest ruchomych, do tego żywe zwierzęta, z weteranką- oślicą Amelką na czele. Można już zwiedzać bożonarodzeniową szopkę na Jasnej Górze. Tak jak w poprzednich latach, wybudowana została na jasnogórskich fosach.

Zwierząt jest jednak mniej niż zwykle:

Jest ich niewiele, tych zwierząt. Wiemy, że obecna sytuacja, nie tylko pandemia, ale też troski o dobro zwierząt sprawia, że nie chcemy, żeby te zwierzęta męczyły się czy czuły się niekomfortowo stąd też te, które są ptaki to są cały rok w tych klatkach, więc dla nich widok ludzi nie jest zaskoczeniem.

Na Jasnej Górze wybudowano trzy szopki:

Piękna tradycja budowania szopek, zapoczątkowana przez św. Franciszka, na Jasnej Górze także jest realizowana i mimo trwającej pandemii podjęliśmy decyzję, że dla wiernych, dla lepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia te szopki są. Są trzy szopki – w Bazylice Jasnogórskiej, przed Bazyliką i tak, która chyba wzbudza najwięcej radości i zainteresowania dla najmłodszych pielgrzymów, ruchoma szopka znajdująca się w części Wałów Jasnogórskich

– mówi o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry. I jeszcze ważne kwestie techniczne – szopkę można oglądać codziennie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, ale krócej niż zwykle, bo od godz. 9.00 do 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj