Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ciekawy wakacyjny czas w MDK-u pod znakiem warsztatów letnich, również dla dorosłych

Facebook Twitter

Jeśli lato spędzamy w mieście, ważne aby był to czas aktywny i ciekawy. Miejski Dom Kultury podczas dwumiesięcznej przerwy od nauki w szkołach zorganizował swoje letnie warsztaty. Można tu spróbować swoich sił np. grając na instrumentach, czy poznać tajniki pracy krawca. Gama warsztatów dla młodzieży i dorosłych jest szeroka.

Kogo MDK zaprosił na takie zajęcia?

Paweł Musiał: Wszystkich chętnych, którzy chcieliby w takich warsztatach uczestniczyć. Warsztaty wakacyjne w miesiącach lipiec, sierpień, w okresie wolnym od zajęć szkolnych, przy czym z jedną różnicą – do nas również mogą przychodzić osoby dorosłe, także nie tylko dzieci i młodzież ucząca się. W tym roku postanowiliśmy otworzyć 10 kierunków edukacyjnych.

Na warsztaty wakacyjne MDK zaprasza do swoich dwóch budynków, w tym filii oraz poza teren Domu Kultury

– mówi dyr. Paweł Musiał. Pływalnia i główne zajęcia artystycznej odbywają się przy ul. Łukasińskiego.

Paweł Musiał: Jeżeli chodzi o zajęcia przy ul. Łukasińskiego, tutaj zapraszamy na naukę gry na instrumentach klawiszowych, na naukę gry na gitarze, na zajęcia choreograficzne, zapraszamy na zajęcia teatralne, a także na zajęcia z gimnastyki relaksacyjnej.

Bogaty program wakacyjnych zajęć ośrodek wdrożył też w wykorzystywanej filii przy ul. Spadzistej:

Paweł Musiał: To tutaj zapraszamy na zajęcia plastyczne, ceramiczne, zajęcia z kroju i szycia, a także zajęcia modelarskie, przy czym w przypadku tych ostatnich zajęć, będą odbywać się głównie na lotnisku Rudniki ze względu na to, że są tam duże powierzchnie, można puszczać modele, które uczestnicy wykonają.

O szczegóły można pytać w częstochowskim MDK-u, polecał dyrektor Paweł Musiał.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023