W Lublińcu odbyła się II edycja piłkarskiego turnieju dla dzieci International Sporting Cup [FOTO]

W sobotę (20.08) i niedzielę (21.08) w Lublińcu odbyła się II edycja niezwykle silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla dzieci z kategorii wiekowej U11. Rywalizowały drużyny z Niemiec, Francji, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii i oczywiście Polski. Młodzi piłkarze z Akademii Rakowa Częstochowa zajęli bardzo dobre 4 miejsce.

Rodzice, którzy często uczestniczą w turniejach piłkarskich dla dzieci, wspierając swoje pociechy byli na pewno zachwyceni organizacją imprezy. Organizatory – Sporting FA Lubliniec i firma Pro-turnieje stanęła na wysokości zadania i w perfekcyjny sposób przeprowadziła turniej, w którym udział wzięły aż 32 drużyny. Pierwszego dnia mecze trwały po 18 minut, drugiego już po 20 minut. Dzieciaki mecze rozgrywały na 4 boiskach, każda seria gier rozpoczynała się o tej samej porze z dokładnością co do minuty.

W turnieju triumfowała chorwacka drużyna Hajduk Split, która w finale pokonała Górnik Zabrze 3:2. W półfinale następcy Luki Modrica czy Ivana Rakitica pokonali młodych zawodników Rakowa Częstochowa 7:0, czym udowodniła swoją dominację w całym turnieju. Trzecie miejsce zajęła czeska Sigma Ołomuniec, która w meczu o 3 miejsce pokonała Raków 1:0. Częstochowianie wcześniej zajęli drugie miejsce w swojej grupie z 6 wygranymi (min. ze Slavią Praga) i 1 porażką (z Beniaminkiem Krosno). W fazie finałowej „czerwono – niebiescy” zremisowali z Górnikiem Zabrze 2:2, Wisłą Kraków 4:4 i wygrali z Talentem Warszawa 3:1. Faza pucharowa nie przebiegła już po myśli naszych młodych piłkarzy.

W turnieju rywalizowały jeszcze takie uznane piłkarskie marki jak Olimpique Marsylia, Shalke 04 Gelsenkirchen, Slavia Praga, Steua Bukareszt, MTK Budapeszt, Honved Budapeszt, FK Zylina. Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, Radomiak Radom, Odra Opole i ekipy gospodarzy Sporting Lubliniec i Sparta Lubliniec.