Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz schudnąć? Półgodzinna jazda na rolkach to około 300 kcal mniej

Facebook Twitter

Chcesz się pozbyć zbędnych kilogramów? Dobrym sposobem jest... jazda na rolkach. Ta dyscyplina cieszy się niesłabnącą popularnością. Rolki zakładają na nogi już nie tylko najmłodsi.

A jeździe sprzyja coraz lepsza infrastruktura. Do jazdy zachęcają ścieżki rowerowe nie tylko w Częstochowie, ale też np. w Olsztynie:

Jazda na rolkach jest idealnym rozwiązaniem by zrzucić kilogramy. Jest to fajna sprawa, gdy przemieszczamy się po mieście, możemy jeździć. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż bieganie. A dlaczego? Bieganie obciąża nam stawy, więc jeżeli nam już przybyło parę kilogramów, to nie chcielibyśmy popsuć sobie kolan. Rolki są idealnym rozwiązaniem, gdyż nie obciążają stawów. Pomału możemy sobie wzmacniać treningi, robić coraz dłuższe dystanse i nie zrobimy sobie krzywdy. Można się zmęczyć, można zrobić fajne treningi, można robić długie dystanse, interwały. To zależy kto ma jaki cel. Polecam, można się bardzo zmęczyć

– poleca Michał „Raku” Rakowski ze szkółki RollerSk8 Częstochowa. (Roller Skejt Częstochowa). Jazda na rolkach ma też inne zalety. To także dobry cardio- trening:

Jest to idealny sposób na poprawienie kondycji. Wszyscy, którzy w Częstochowie jeżdżą w szkółce lub spotykają się z ekipą Rolki Częstochowa mówią, że jazda na rolkach pomogła im kondycyjnie, fizycznie, dużo lepiej się czują. Poznajemy cały czas coraz więcej ludzi, więc jest to fajny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Jazda na rolkach to również fantastyczny sposób na zgrabne ciało, o czym marzy przecież wiele kobiet:

Kobiety, dziewczyny uwielbiają rolki z tego względu, że świetnie modelują pośladki i uda. Kobiety zwracają uwagę bardzo na swój wygląd, a jednak te rolki powodują, że figura zaczyna super wyglądać. Dziewczyny, jeżeli zaczną chodzić, to przyprowadzają koleżanki, które też chcą wyglądać podobnie.

Posłuchajcie teraz, jakie rolki poleca profesjonalny roller-skater (rollerskejter) dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu rekreacją:

Jedynie musimy zwrócić uwagę, żeby nasze pierwsze rolki, które kupujemy, nie były stricte rolkami marketowymi, najtańszymi. Nie mogą to być rolki z miękkim butem. Powinny to być rolki z hard-bootem, który jest trochę sztywniejszy  lepiej trzyma nam kostkę, żebyśmy na początku, kiedy nie mamy jeszcze wyrobionego nawyku trzymania nogi, stopy rolki, żebyśmy sobie nie zrobili krzywdy i się nie zniechęcili. Mamy rolki rekreacyjne, fitnessowe, do jazdy szybkiej. Przeciętna prędkość to prędkość jazdy roweru, czyli możemy spokojnie z rowerem jechać

– radzi Michał „Raku” Rakowski ze szkółki RollerSk8 Częstochowa. Polecamy, i… do zobaczenia na szlaku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj