Blisko 150 zawodników z 13 klubów z całego kraju- w tym 30 sportowców z CKS Budowlani wystartowało w I Mityngu Lekkoatletycznym

Zawody odbyły się w miniony weekend na miejskim stadionie przy ul. Dąbrowskiego. Rywalizowano w 10 konkurencjach (biegowe od 100 m do 1500 m oraz techniczne: skok w dal i wzwyż) kobiet i mężczyzn. W zawodach można było uzyskiwać minima uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Spośród zawodników CKS Budowlani najlepiej zaprezentowali się: Michał Piątek, który zwyciężył w biegu na dystansie 1500 m wynikiem 4:05,76 min. Drugi był Rafał Formicki – 4:08,50 min. Wśród kobiet na tym samym dystansie drugie miejsce zajęła Ewa Bambynek z czasem 5:05,01 min a trzecia do mety dotarła Anna Lizińska 5:09,35 min. W skoku w dal bardzo dobry wynik uzyskała młodziczka Maja Jundził – 5,02 metra co jest jej nowym rekordem życiowym. W biegach na 400 m przez płotki, zarówno w śród kobiet jak i mężczyzn zwyciężyli Nina Muszyńska oraz Radosław Bartłomiejczyk. Benedykt Baryś zwyciężył na 100 m – 11,17 sek. Mikołaj Borawski zajął I miejsce na 600 m w czasie nowego rekordu życiowego – 1:33,41, Piętnastoletni Kacper Obrzut uzyskał bardzo dobry wynik na dystansie 300 m – 38,63 co jest również jego rekordem życiowym. Kolejny Mityng Częstochowski Klub Sportowy Budowlani organizuje 4 lipca.