Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bądź ostrożny nad wodą!

Facebook Twitter

W ubiegłym roku na terenie kąpielisk w regionie częstochowskim utonęło 11 osób. Tę liczbę przypomina policja na progu wakacji i apeluje: bądź ostrożny nad wodą, bo o tragedię nie trudno.

Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli, korzystanie z miejsc niestrzeżonych i alkohol to główne przyczyny nieszczęść. Aby ich uniknąć pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą!

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ

– Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
– Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
– Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
– Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
– Nie skaczmy „na główkę”. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych.
– Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
– Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
– Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.
– Nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu, w którym odpoczywamy. Pamiętajmy, że podczas naszego urlopu – złodzieje nie próżnują. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024