Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Agencja Rozwoju Regionalnego przygotowuje nowy projekt

Facebook Twitter

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie zdobyła ponad 8,3 mln na nowy projekt szkoleniowo-doradczy. Dzięki unijnej dotacji skorzystać mają osoby w wieku 50+ oraz te o najniższych kwalifikacjach.

fot. geralt/pixabay.com

Adresatami obok przedsiębiorców są również mieszkańcy w ramach samozatrudnienia:

Po raz trzeci udało nam się pozyskać dotacje dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani usługami szkoleniowymi. Ponad 10 000 000 zł to jest ogólna wartość naszego trzeciego projektu z tej kategorii wsparcia i od 1 czerwca br. serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców. Począwszy od osób samozatrudnionych, czyli nawet takie osoby, które samodzielnie prowadzą działalność gospodarczą, a chciałyby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, czy skorzystać z jakiegokolwiek szkolenia – mogą skorzystać z tego wsparcia, skończywszy na średnich przedsiębiorcach.

– mówi Marcin Kozak, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie. To środki na szkolenia dla pracowników małych i średnich firm. Dzięki dwóm podobnym projektom już realizowanym w mieście, przeszkolenia przeszło ponad 2 tys. pracowników z Częstochowy i subregionu.

Finansujemy usługi szkoleniowe nawet w wysokości 80% wartości takiego szkolenia. Mamy środki do poziomu 100 000 złotych dla jednego przedsiębiorstwa i nie więcej niż 5000 złotych dotacji na jedną usługę szkoleniową. Projekt adresowany jest do wszystkich przedsiębiorstw i przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa śląskiego. Mamy nadzieję i liczymy na to, że przedsiębiorcy z Częstochowy i okolic będą korzystać z tego wsparcia (…).

Przypominamy że ARR ruszy z nowym projektem na początku czerwca, dodaje prezes agencji Marcin Kozak. Projekt umożliwi dofinansowanie szkoleń czy doradztwa dla kadry zarządzającej, jak i ich pracowników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj