Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

41. Rajd Częstochowski i kilkadziesiąt zabytkowych samochodów w Częstochowie i okolicach

Facebook Twitter

41. Rajd Częstochowski z udziałem załóg zabytkowych pojazdów znów przejedzie trasami w mieście i w okolicznych gminach. W sobotę czeka nas też Pokaz Elegancji w centrum miasta, na Placu Biegańskiego.

fot. facebook.com/automobilklubczestochowski

To gratka dla miłośników motoryzacji i starych samochodów:

Jan Mucha: Rajd Częstochowski organizujemy już po raz 41.. Jak co roku nasza runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych wpisuje się ze swoim programem w termin i miejsce – Częstochowę. Bardzo nam miło, że w tym roku również możemy poszczycić się tym, że w ten program Dni Częstochowy jesteśmy ujęci. Najstarszy pojazd, jaki bierze udział w naszym rajdzie, to jest Ford z roku 1928, reszta samochodów również przedwojenne, powojenne. Kilkadziesiąt aut zobaczymy na naszych drogach, ale nie tylko.

Jak mówi Jan Mucha z Automobilklubu Częstochowskiego, oficjalny start pierwszego etapu w piątek, ale w sobotę prezentacja w centrum miasta i przejazdy przez gościnne, okoliczne gminy. Warto wypatrywać barwnych przebranych załóg i pojazdów, jakich na co dzień na naszych drogach nie widać:

Jan Mucha: Co roku jeszcze nasze załogi rodzime z Częstochowy postanawiają pokazać swoje auta, przewietrzyć je i wyciągnąć je z garaży. Mamy ekipy i z Podkarpacia, i z Wielkopolski, i z Podbeskidzia, także praktycznie cała Polska. Uczestnicy biorą udział w siedmiu rundach, jakie w tym roku Polski Związek Motorowy wraz z Automobilklubami przygotował, jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych.

Pokaz Elegancji zarówno samych samochodów jak i przejeżdżających ekip jest też okazją do wybrania najbardziej barwnej drużyny i wręczenia nagród. Za to już w piątek (26.08) wieczorem nocny przejazd na trasie rajdu:

Jan Mucha: Kulminacyjnym momentem, jeśli chodzi o piątek, będzie Nocny Wyścig na Dochodzenie, organizujemy go w Rudnikach. Serdecznie Państwa zapraszamy. Będą wyścigowe emocje w wydaniu bardziej zabytkowym, ale myślę, że kierowcy tychże aut nie biorą jeńców i na pewno dadzą radę, i pokażą na co te leciwe staruszki stać. Prezentacja w formie konkursu elegancji godz. 14:00, plac Biegańskiego.

41. Rajd Częstochowski to łącznie ponad 200 km do przejechania dla zabytkowych pojazdów. Jak mówi Jan Mucha będzie to dla wielu starych i często hałasujących aut sporym wyzwaniem. Wydarzenia motoryzacyjne przez cały weekend poleca Automobilklub Częstochowski.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023