Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przed nami weekend na bogato: 30. Dni Częstochowy. Liczne imprezy poleca prezydent miasta

Facebook Twitter

30. Dni Częstochowy to jubileusz samorządowy, który miasto postanowiło uczcić hucznie i z odpowiednim rozmachem. Święto potrwa w tym roku aż trzy dni, a od piątku do niedzieli (26-28.08) czekają na mieszkańców również liczne imprezy towarzyszące.

fot. czestochowa.pl

Jak mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, nowy sztandar dla Częstochowy, koncerty, mural, festiwal i nagrody doskonale wpisują się w aktywność samorządu:

Krzysztof Matyjaszczyk: W piątek będziemy odsłaniać mural Bartłomieja Stypki w Ośrodku Promocji Kultury Gadue Mater. Wcześniej odbędzie się też prezentacja nowego sztandaru w ratuszu, wystawa pojazdów zabytkowych i historycznych. W sobotę pokaz elegancji pojazdów zabytkowych o 14 na Placu Biegańskiego, od 17 plac za pętlą tramwajową w Dzielnicy Północ. Najpierw wręczymy nagrody w konkursach. Później będą konkursy naszych częstochowskich zespołów, finał 20:30 – koncert jubileuszowy zespołu T Love. Natomiast w niedzielę w parku wypoczynkowym na Lisińcu Festiwal Kolorów, bardzo pozytywna impreza.

W niedzielę zwieńczeniem świętowania 30. Dni Częstochowy będzie uroczysty koncert, którym filharmonicy podsumują też Jurajski Festiwal Muzyczny.

Krzysztof Matyjaszczyk: Wieczorem o 19:00 uroczystość wręczenia nagród w wielu różnych kulturalnych kategoriach w Częstochowie, w Filharmonii połączone z koncertem „Chodź pomaluj mój świat”, gdzie będziemy mieli okazję usłyszeć utwory zespołu 2+1, z dużą energią, bardzo serdecznie zapraszam na każde z tych przedsięwzięć.

To będzie bogaty w wydarzenia weekend w Częstochowie, który polecał mieszkańcom i przyjezdnym prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023