Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Archiwum: Lipiec 2019

Ogromny sukces częstochowskiej lekkoatletki

Paulina Myrda zdobyła srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. Zawodniczka UKS 48 Częstochowa znalazła się w jedenastoosobowej kadrze Polski. W konkurencji indywidualnej zajęła 11 miejsce na świecie w kategorii junior młodszy U-17, jednocześnie w tym starcie liczona była klasyfikacja drużynowa i tu wraz z Nelą Szczur i Zofią Ciesielską Paulina Myrda zdobyła brązowy krążek.

Piesi i rowerzyści dziś (31.07.) pod lupą policjantów

Od rana na drogach w całym kraju trwa akcja NURD, czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Drogówka zwraca szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przygląda się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Komenda Główna Policji przedstawia jednocześnie statystyki - tylko podczas wakacji w 2018 roku piesi uczestniczyli w 1085 wypadkach drogowych, zginęły 133 osoby, a 995 zostało rannych.

Wraca sprawa protestu pracowników DOSPELU

Pracownicy częstochowskiego DOSPELU protestowali w poniedziałek (29.07.) przed budynkiem Izby Administracji Skarbowej przy ul. Paderewskiego 32b w Katowicach. Jak podkreślają w przesłanej do redakcji Radia Jura korespondencji, pikietowali przeciwko niesprawiedliwej decyzji urzędniczej w wyniku której zagrożone jest istnienie zakładu produkcyjnego DOSPEL. Pracę - jak czytamy, może stracić 200 osób, w tym wielu niepełnosprawnych.

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne