Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejna akcja ratunkowa wodnej policji w Poraju

Facebook Twitter

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. Podobnie jak w poniedziałek (29.07.) nad całym powiatem mogą przejść ulewy i silny wiatr. Ostrzega IMGW, ale ostrzegają po raz kolejny także policjanci z patrolu wodnego w Poraju.

Policjanci apelują przede wszystkim o rozwagę. W poniedziałek popołudniu, przy znacznie pogarszającej się nad zalewem pogodzie, mundurowi pomagali pływającym jednostkom w powrocie do pomostów. Zauważyli m.in trzy załogi pływające rowerami wodnymi. Sześcioosobowa rodzina wołała o pomoc. Z powodu silnych podmuchów wiatru i wezbranych fal, nie byli wstanie ukierunkować roweru wodnego na tor prowadzący do miejsca cumowania. Po ich odholowaniu, policjanci wypłynęli po drugą pięcioosobową rodzinę, a na końcu po mężczyznę, który także czekał na pomoc. Wszyscy bezpiecznie dotarli na ląd. Policja apeluje, pamiętacie o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Sezon letni w pełni. Towarzyszące nam upały zachęcają do wypoczynku nad wodą. Jednak ostatnie prognozy pogody wskazują na chwilowe załamania aury. Pamiętajmy, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł, a w kontakcie z nią należy zachować zdrowy rozsądek. Nigdy nie łączmy wypoczynku nad wodą z alkoholem. To groźna mieszanka, która często prowadzi do utonięć. Korzystając ze sprzętu pływającego, zakładajmy kamizelki ratunkowe. Do kąpieli wybierajmy miejsca, w których nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przestrzegamy przed kąpielą na tzw. „dzikich kąpieliskach”. W takich miejscach nie mamy pewności, co do jakości wody oraz tego, jak kształtuje się dno pod lustrem wody.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020