Ogromny sukces częstochowskiej lekkoatletki

Paulina Myrda zdobyła srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. Zawodniczka UKS 48 Częstochowa znalazła się w jedenastoosobowej kadrze Polski. W konkurencji indywidualnej zajęła 11 miejsce na świecie w kategorii junior młodszy U-17, jednocześnie w tym starcie liczona była klasyfikacja drużynowa i tu wraz z Nelą Szczur i Zofią Ciesielską Paulina Myrda zdobyła brązowy krążek.

Srebro z kolei, częstochowianka wywalczyła w sztafecie żeńskiej wraz z Nelą Szczur, a w sztafecie mix wraz z Olafem Paradowskim uplasowała się na IV miejscu. Mistrzostwa Świata Juniorów U-19 i Juniorów Młodszych U-17 w Pięcioboju Nowoczesnym odbywały się od 18 do 25 lipca w Sofii. Wzięło w nich udział 500 zawodników z 40 państw.