Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

10 tysięcy motocyklistów odwiedziło w niedzielę (11.04.) Jasną Górę

Facebook Twitter

Nawet 10 tysięcy motocyklistów przyjechało w niedzielę (11.04) do Częstochowy tym samym inaugurując tegoroczny sezon na dwóch kółkach. Na Jasnej Górze odbył się XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie na Jasnogórskie Błonia wjechało jednak mniej uczestników, niż w poprzednich latach. W trosce o bezpieczeństwo policjanci informowali o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, reagowali też na łamanie obostrzeń.

Witam, jestem Grzegorz. Przyjechałem tutaj pomodlić się o bezpieczny sezon. Na motocyklu jeżdżę już trzy lata. Też wykorzystuję ten moment, żeby pomodlić się o zdrowie bliskich.

Jestem Marcin. Przyjechałem prosić o koniec pandemii.

Ja o zdrowie dla siebie i naj bliższych.

Jeszcze raz chciałem zobaczyć jak to jest, przekonać się na własnej skórze. Od dziecka zawsze o tym marzyłem

– mówili motocykliści. Częstochowska policja informuje jednak, że dochodziło do naruszenia zasad reżimu sanitarnego. Materiały zgromadzone w trakcie tego wydarzenia zostaną teraz przekazane do prokuratury i do sanepidu pod kątem naruszenia prawa przez organizatora pielgrzymki.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Zloty jasnogórskie zainicjował śp. Wiktor Węgrzyn, pierwszy komandor.

Po zakończeniu Mszy Świętej sierżant sztabowy Mariola Kowalczyk-Trąbska z częstochowskiej drogówki rozdawała uczestnikom ulotki opracowane wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS po to, by przemówić do wyobraźni miłośników jednośladów.

źródło; BPJG, KMP w Częstochowie / KMP w Częstochowie 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj