Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zostało kilka dni, aby złożyć wniosek o 500+. Wtedy rodzice nie stracą świadczenia za żaden miesiąc

Facebook Twitter

ZUS przypomina rodzicom, że zostało tylko kilka dni na złożenie wniosku o 500 plus, aby mieć kontynuację wypłaty tych środków. Pamiętajmy, że od daty złożenia wniosku zależy termin ustalenia prawa i wypłaty świadczenia.

Program 500+
Fot. gov.pl

Wniosek o 500+ – zostało kilka dni do końca czerwca na złożenie wniosku

Jeśli rodzic zrobi to jeszcze w czerwcu, to ma wówczas zagwarantowaną wypłatę do końca sierpnia. Otrzyma też wyrównanie od czerwca.

Beata Kopczyńska: Złożenie wniosku po 30 czerwca spowoduje, że rodzice czy opiekunowie stracą prawo do wyrównania za ten miesiąc, a świadczenie będzie przyznane od miesiąca, w którym złożyli wniosek. Jeśli ktoś złoży wniosek w lipcu, prawo do świadczenia będzie przyznane od lipca. Czyli nie będzie miał pieniędzy za czerwiec. Jeśli ktoś złoży wniosek w sierpniu, to wówczas straci pieniądze za czerwiec i lipiec.

Warto więc przypilnować tego krótkiego terminu

– informuje Beata Kopczyńska – rzecznik ZUS w regionie. Dlaczego tak się dzieje, że później złożony wniosek nie zapewnia nam wyrównania?

Beata Kopczyńska: Ponieważ prawo do świadczenia zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Inaczej jest, gdy wniosek jest składany na nowonarodzone dziecko. Wówczas rodzice mają 3 miesiące na złożenie wniosku od dnia jego urodzenia, aby dostać 500+ z wyrównaniem od daty narodzin pociechy. Do tej pory rodzice i opiekunowie z województwa śląskiego złożyli 496 tys. wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres świadczenia.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski składamy tylko w formie online.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024