Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zima na drogach, czyli jest niebezpiecznie. Policyjne statystyki nie są najlepsze

Facebook Twitter

Zimowe warunki na drogach to szczególnie trudny czas dla kierowców. Zróbmy wszystko, aby na drogach było bezpiecznie - przestrzega śląska policja. Statystyki ostatnich tygodni mogą jednak przerażać.

Zima na drogach
Fot. slaska.policja.gov.pl

Zima na drogach

Jak wiemy z wydziału drogowego Wojewódzkiej Komendy w Katowicach, tylko od 1 października na drogach naszego regionu doszło do 286 wypadków, w których 23 osoby zginęły, w tym czasie aż 324 osoby zostały ranne. Dodatkowo policjanci odnotowali w całym województwie śląskim 7427 kolizji. Porównując z analogicznym czasem sprzed roku, wypadków i ofiar mamy mniej, ale lawinowo rośnie liczba stłuczek, groźnych i mniej groźnych kolizji.

Spieszymy się za bardzo, nie uważamy podczas jazdy, gubi nas rozkojarzenie, używanie smartfonów za kółkiem i nadmierna prędkość

W ubiegłym roku od 1 października do 22 listopada doszło do 6857 kolizji i 310 wypadków drogowych, w których 27 osób zginęło, a 346 zostało rannych. Końcówka roku to czas wzmożonego ruchu przed świętami, warto się zastanowić i podróżować tak, aby nie powodować zagrożenia dla siebie i innych podczas jazdy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj